PKP Intercity: rozkład jazdy anulowany. Czy podróżni stracą zniżki?

Pkp Intercity podało informację o anulowaniu rozkładu jazdy, który zaplanowany był na okres wakacyjny. Oznacza to, że podróżni nie mogą zamówić biletów po 9 czerwca. Co oznacza brak możliwości zaplanowania wyjazdu. A co ze zniżkami? Czy przepadną? PKP Intercity: rozkład jazdy.

Dlaczego anulowano rozkład jazdy?

Skąd to całe zamieszanie? PKP Intercity: rozkład jazdy. Pasażerowie są zmartwieni zaistniałą sytuacją, gdyż nie mogą sobie dokładnie zaplanować podróży. Nie każdy ma możliwość dostania się w określone miejsce samochodem. Po dokładnej analizie nastąpiła konieczność przekształcenia rozkładu jazdy. Jest to spowodowane tym, co dzieje się na placach budów w Polsce. Jest ich aż 150, dlatego jest to konieczna modyfikacja.

Prace nad nowym rozkładem

Od jakiegoś czasu, a dokładnie od kilku miesięcy, trwały prace nad nowym rozkładem na okres wakacji. Aktualnie należy wprowadzić sporo poprawek, aby uniknąć późniejszych utrudnień w ruchu. Jednak jak zachęcić podróżnych do korzystania z pociągów, gdy nie można rozplanować wyczekiwanego wyjazdu? Jak podaje portal TVN24, 17 maja ma wrócić wakacyjny rozkład i wtedy ruszy sprzedaż biletów, w tym również internetowa. Jednakże nie jest to pewna data, proces może ulec opóźnieniu. Wszystkie nowe dane należy wprowadzić do systemu i zatwierdzić.

Co ze zniżkami?

Wiele osób, które korzystały z usług PKP Intercity, mogą liczyć na zniżki. Dzieje się tak w przypadku wcześniejszego zamówienia biletów. Można znaleźć świetne oferty i podróżować tanio i wygodnie. Tutaj sprawa się komplikuje, ponieważ wraz ze wstrzymaniem rozkładu, opóźnia się proces zakupu biletów. Jak podają osoby, pracujące w PKP, niestety zniżki przepadną. Dotyczy to przede wszystkim osób, którym udało się kupić bilety wcześniej.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.