PKO Bank Polski – kod IBAN i SWIFT/BIC [co to jest]

Kod IBAN i SWIFT co to jest? Są to kody potrzebne zazwyczaj kiedy chcemy wykonywać przelew za granicę lub przelew z konta zagranicznego. Wtedy pojawia się komunikat o podaniu takiego kodu. Gdzie go można znaleźć i jak wygląda kod IBAN i SWIFT? PKO Bank Polski

Kod IBAN – co to jest i jak go znaleźć?

Kod IBAN to po prostu międzynarodowy numer rachunku bankowego ( International Bank Account Number), który składa się z 28 znaków. Gdy chcemy wykonać przelew krajowy, numer rachunku bankowego (NRB) składa się z 26 znaków. Różnią się tym, że w przypadku numeru IBAN na początku rachunku dodaje się literki oznaczające skrót kraju (w przypadku Polski PL). W Niemczech na początku dodaje się DE a w Wielkiej Brytanii GB.

Kod SWIFT – co to jest?

Kod SWIFT co to właściwie jest? W przypadku tego kodu jest on inny dla każdego banku. To tak zwany identyfikator o charakterze międzynarodowym, który każdy bank posiadać musi. Składa się on z 8 lub 11 znaków. W Polsce używa się skrótu SWIFT, jednak zamiennie występuje również BIC. Kod SWIFT swoją nazwę wziął od nazwy instytucji, ułatwiającej zagraniczne przelewy (ang. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), czyli Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej.

PKO Bank Polski – kod IBAN, SWIFT

Jak wyglądają: kod IBAN i SWIFT w przypadku PKO Banku Polskiego? Sprawdźcie poniżej.

Kod IBAN: PL + numer rachunku bankowego, na który chcesz zrobić przelew

Kod SWIFT/BIC: BPKOPLPW

Adres do przelewu:

PKO Bank Polski S A
ul. Puławska 15
02-515 Warszawa

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.