Piwo na rowerku wodnym? Policja zbadała trzeźwość korzystających, wysokie mandaty!

piwo na rowerku wodnym

Piwo na rowerku wodnym? Jak się okazuje, może okazać się to wielkim błędem! Wiele osób nie wyobraża sobie letniego wypoczynku nad wodą właśnie bez takiego rowerka, a przy okazji racząc się napojami wyskokowymi. Jednakże, nie jest to dozwolone. Przekonali się o tym wypoczywający w miniony weekend na Jeziorze Międzybrodzkim w Beskidach. Mianowicie, do rowerków podpływali policjanci z alkomatem. W efekcie posypały się mandaty – a nie należą one do tych z najniższej półki.

Piwo na rowerku wodnym? Policja zbadała trzeźwość korzystających, posypały się wysokie mandaty!

Naprawdę ciepłe weekendy to dla wielu wyśmienita okazja do wypoczynku nad wodą. Jeziora oferują wiele atrakcji, a wśród nich są oczywiście rowerki wodne. Sporo osób nie wyobraża sobie jednak pływania na rowerkach bez napojów wyskokowych, a niektóry uważają to wręcz za tradycję takiego spędzenia wolnego czasu. Okazuje się jednak, że jest to niedozwolone. Na własnej skórze przekonali się o tym wypoczywający ostatnio na Jeziorze Międzybrodzkim w Beskidach (województwo śląskie). Jak podaje portal RMF24.pl, policjanci tylko w dwa dni wystawili aż 6 mandatów osobom, które z rowerków wodnych korzystały pod wpływem alkoholu.

Rutynowe kontrole policji na jeziorze, pierwszego dnia zaowocowały wystawieniem dwóch mandatów, a kolejnego – aż czterech. W komunikacie śląskiej policji czytamy:

Tuż przed godz. 13 policjanci podpłynęli do 20-latka, który korzystał z roweru wodnego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad pół promila alkoholu. Niecałe pół godziny później, tym razem 36-latek pływał rowerem wodnym pod wpływem alkoholu. Po godz. 16 28-latek korzystał z podobnego sprzętu, mając w organizmie blisko promil alkoholu, a niecałą godzinę później 31-latek, również kierując rowerem wodnym, miał w organizmie ponad promil.

Wszyscy skontrolowani, u których badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, zobowiązani są do zapłaty mandatu. Okazuje się jednak, że ten nie należy do najniższych…

ZOBACZ TAKŻE: Szykuje się zmiana papieża? Sensacyjne doniesienia z Watykanu!

Jaki mandat za pływanie rowerkiem wodnym pod wpływem alkoholu?

O tym, że pływanie na rowerku wodnym pod wpływem alkoholu jest niedozwolone, wie naprawdę niewiele osób. Dlatego w przypadku kontroli, można się naprawdę nieźle zdziwić. Ile natomiast wynosi takowy mandat nałożony przez policję? Na stronie prawo.gazetaprawna.pl czytamy:

Wysokość kary zależy od rodzaju sprzętu, na którym pływamy. Jeśli jest to kajak, rower wodny, żaglówka, łódka bądź inny sprzęt bez napędu mechanicznego, grzywna wynosi do 500 zł (na postawie ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych).

źródło: RMF24.pl, prawo.gazetaprawna.pl; foto: Twitter – Łódzka Policja

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.