Co dalej z 500 plus? Nowe doniesienia nie spodobają się każdemu…

co dalej z 500 plus

Co dalej z 500 plus? W ostatnim czasie o popularnym świadczeniu mówi się bardzo dużo, a wszystko z powodu rosnącej inflacji. Najnowsze doniesienia nie spodobają się jednak wszystkim. Mianowicie, niedawno głośno było o potencjalnej waloryzacji 500 plus, która oznaczałaby podwyżkę wypłat, jakie co miesiąc otrzymują rodziny z dziećmi. Teraz, gdy sprawa stała się medialna, głos w niej zabrali politycy z opozycji. Co sądzą o ewentualnym zwiększeniu wysokości świadczenia?

Co dalej z 500 plus? Nowe doniesienia nie spodobają się każdemu…

O 500 plus w ostatnim czasie znów zrobiło się bardzo głośno. Wszystko przez szalejącą inflację. Już teraz mówi się o tym, że faktyczna wartość 500 złotych otrzymywanych każdego miesiąca przez rodziny, to w istocie tak naprawdę około 370-375 złotych. Wobec tego pojawiły się głosy, aby dokonać waloryzacji omawianego świadczenia. Momentalnie na ten temat wybuchła ożywiona dyskusja, bo jak łatwo się domyślić – znaleźli się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tego pomysłu.

Swoje zdanie w sprawie ewentualnego podwyższenia świadczenia wyraziła między innymi posłanka i wiceprzewodnicząca PO, Izabela Leszczyna. Wszystko miało miejsce podczas rozmowy na antenie TVN24 w programie „Rozmowa Piaseckiego”. Słowa Izabeli Leszczyny przytacza o2.pl i są one dość wymowne:

Czy ten moment, kiedy naprawdę ceny rosną z dnia na dzień, by rozrzucić z helikoptera kolejne pieniądze dla wszystkich? W mojej ocenie nie jest najlepszy.

W istocie wydaje się, że temat podwyższenia 500 plus nieco ucichł. Posłanka jednak nie zamierzała zostawić suchej nitki na partii rządzącej. Co jeszcze mówiła w temacie popularnego świadczenia?

ZOBACZ TAKŻE: Piwo na rowerku wodnym? Policja zbadała trzeźwość korzystających, wysokie mandaty!

Posłanka Izabela Leszczyna: „Gdyby rządziła Platforma Obywatelska, nie mielibyśmy galopującej, dwucyfrowej inflacji”

Posłanka Izabela Leszczyna nie szczędziła cierpkich słów partii rządzącej. W rozmowie na antenie TVN24.pl mówiła jeszcze, że gdyby u władzy było PO, Polacy nie cierpieliby z powodu potężnej inflacji:

Gdyby rządziła Platforma Obywatelska, nie mielibyśmy galopującej, dwucyfrowej inflacji. Sytuacja byłaby zupełnie inna.

Jak zatem widać, zdania na temat waloryzacji 500 plus wśród polityków są podzielone – tak samo zresztą, jak wśród całego społeczeństwa. Ponadto mówiło się, że ogłoszenie decyzji o podwyżce świadczenia miało nastąpić w poprzednich dniach. Oznacza to zatem, że pomysł ostatecznie nie wejdzie w życie? Czy to dobra decyzja?

źródło: o2.pl, TVN24

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.