Pisali sprawdzian z pudłami na głowie, aby nie ściągać. Skandal w szkole

pisali sprawdzian z pudłami

Pisali sprawdzian z pudłami na głowie! Do skandalu doszło w jednej ze szkół w Indiach. Niecodzienne i zaskakujące obrazki opublikowano w sieci. Władze zainteresowanej uczelni twierdzą, że wszystko ze względu na to, aby uczniowie nie ściągali na teście. Nie wszystkim spodobała się taka a nie inna metoda zapobiegania oszustwom podczas sprawdzania wiedzy.

Pisali sprawdzian z pudłami na głowie – wszystko po to, aby nie ściągać podczas sprawdzenia wiedzy

Pamiętacie szkolne czasy? Sprawdziany, kartkówki i testy często wiązały się ze sporym stresem. Zwłaszcza wtedy, gdy nie byliśmy na nie przygotowani, a w zanadrzu mieliśmy ściągi. Jedni korzystali z nich jak zawodowcy, natomiast inni – wszelkimi możliwymi znakami dawali informacje pilnującym, że oszukują. Nauczyciele takie osoby wyłapywali bardzo szybko. Na nieco inny pomysł zapobiegania przed ściąganiem wpadła pewna uczelnia w Indiach. Tamtejsi uczniowie, aby nie oszukiwać na teście, na głowach mieli założone kartony. Dzięki nim ich wzrok skierowany był jedynie w kartkę.

ZOBACZ TAKŻE: Z POMNIKA PAPIEŻA W WADOWICACH ZACZĘŁA CIEKNĄĆ WODA! LUDZIE MYŚLĄ ŻE TO CUD, PRAWDA JEST ZUPEŁNIE INNA – TO CELOWY ZABIEG MIASTA

Miejscowa rada do spraw edukacji oburzona, zdjęcia poszły w świat

Fotografie przedstawiające uczniów w kartonach na głowie, bardzo szybko obiegły sieć. Internauci kpią, jednakże władze szkoły zapewniają, że był to jedynie test. Ponadto nikogo nie zmuszano do ubrania pudeł na głowę. Uczniowie zrobili to dobrowolnie. Niektórzy zdjęli je już po 15 minutach.

Wszystko krytykuje miejscowa rada edukacji. Rozważane są także kary dla tej konkretnej placówki edukacyjnej. Wydano również zakaz tego rodzaju praktyk.

źródło zdjęcia: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.