Piorun uderzył w mural z Goerge’em Floydem – miasto zapewniło stworzenie nowego graffiti

mural z Goerge'em Floydem

Niebywałe wydarzenia prosto zza oceanu! Piorun uderzył w budynek, na którym znajdował się mural z Goerge’em Floydem. Specjaliści wykluczyli naruszenie konstrukcji i możliwe zawalenie. Władze miasta zapewniły, że wkrótce powstanie nowy mural.

Mural z Goerge’em Floydem

W lipcu 2020 roku w Toledo, w stanie Ohio namalowano mural przedstawiający nieżyjącego już George’a Floyda, zabitego przez policjanta – Dereka Chauvina. Graffiti miało nie tylko upamiętnić jego śmierć, ale być miejscem nabożeństw odprawianych na jego cześć. Pod tym właśnie wizerunkiem George’a odbywały się także uroczystości związane z 1. rocznicą śmierci.

ZOBACZ TAKŻE: ZAPADŁ WYROK ZA ZABÓJSTWO GEORGE’A FLOYDA! TYLE LAT SPĘDZI POLICJANT ZA KRATAMI

Nieoczekiwanie około godziny 16, podczas szalejącej burzy, piorun uderzył w budynek. Zniszczeniu uległa część muralu, a konkretnie ta przedstawiająca podobiznę zmarłego Afroamerykanina. Na miejsce przybył inspektor budowlany, który wykluczył możliwość zawalenia się budynku. Ponadto zadecydowano o całkowitym zniszczeniu muralu z Goerge’em Floydem i wybraniu kolejnego miejsca, gdzie powstanie nowe graffiti. Co więcej, władze miasta chcąc uspokoić mieszkańców Toledo wydało specjalne oświadczenie, w którym poinformowano o planach stworzenia nowego muralu oraz zapewniono artyście pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca. Warto dodać, że autorem dzieła jest David Ross.

 

Warto wspomnieć, że do śmierci George’a doszło 25 maja 2020 roku w Minneapolis. Wówczas funkcjonariusz Derek Chauvin przybyły na miejsce zgłoszenia skuł kajdankami George’a Floyda i przez kilka minut przyciskał jego kark kolanem do ziemi. Warto również zaznaczyć, że ucisk kolanem na kark jest w Minneapolis dozwoloną techniką obezwładniania. Śmierć czarnoskórego George’a wywołała falę protestów na całym świecie i zmotywowała ludzi do stworzenia ruchu sprzeciwiającego się brutalności policji wobec ciemnoskórych.

 

źródło: polsatnews.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.