PILNE: potężny wybuch w Bejrucie! W sieci porażające nagrania [WIDEO]

PILNE: potężny wybuch w Bejrucie! W sieci pojawiły się przerażające nagrania z momentu eksplozji. Media podkreślają – prawdopodobnie to nie był atak. Podejrzewa się natomiast, że wybuchły niebezpieczne chemikalia w tamtejszym porcie. Trudno oszacować liczbę rannych – prawdopodobnie są to nie setki, a tysiące osób. Niestety, nie zabrakło też ofiar, ale jest zbyt wcześnie, aby podawać konkretne liczby. W Bejrucie brakuje karetek, aby przewozić poszkodowanych do szpitali. Najwięcej ludzi ucierpiało na skutek powstałej fali uderzeniowej, która byłą po prostu niepojęta. Poniżej prezentujemy kilka amatorskich nagrań z całego zajścia.

PILNE: potężny wybuch w Bejrucie! W sieci porażające nagrania z momentu zdarzenia

Do dramatycznego zdarzenia doszło w stolicy Libanu – Bejrucie. Jak nieoficjalnie podają najświeższe doniesienia medialne, doszło tam do wybuchu groźnych chemikaliów złożonych w porcie. Eksplozja była niewyobrażalnie potężna, co potwierdzają porażające, amatorskie nagrania z momentu zdarzenia.

Niestety już teraz dochodzą informacje o ofiarach śmiertelnych, jednak jak na ten moment jest zbyt wcześnie, aby mówić o konkretnych liczbach. To samo tyczy się rannych – ich mogą być setki, o ile nie tysiące. Wszystko przez niewyobrażalnie silną falę uderzeniową, która w ogromnej odległości pozbawiła budynki okien. Zniszczeniu uległy nawet budynki w odległości 10 kilometrów od miejsca wybuchu.

Miejscowe media podają, że słyszalne były dwie eksplozje w dwóch różnych miejscach. Te informacje nie są jednak jeszcze potwierdzone.

ZOBACZ TAKŻE: NIEPOKOJĄCE PRZESYŁKI Z CHIN DOTARŁY JUŻ DO POLSKI. SŁUŻBY OSTRZEGAJĄ – MOGĄ OKAZAĆ SIĘ NIEBEZPIECZNE

Porażające nagrania z momentu zdarzenia – niewyobrażalna fala uderzeniowa

W sieci pojawiło się już wiele nagrać z momentu całego zajścia. Materiałów jest dość sporo, gdyż wszystko rozpoczęło się pożarem i ogromnym słupem dymu, co z uwagą kamerowali świadkowie. Do eksplozji doszło natomiast później.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.