PILNE: Luzowanie obostrzeń od 12 lutego! Dobre informacje dla narciarzy i sportowców! [LISTA]

protest mediów

PILNE: Luzowanie obostrzeń od 12 lutego – taka data padła podczas dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego. Na co będziemy mogli liczyć? Jak również zaznaczył Morawiecki, na powrót do całkowitej normalności nie ma na razie co liczyć.

5 lutego odbyła się już kolejna konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego i nie da się ukryć, że wiele osób czekało, aż w końcu powoli będziemy wracać do normalności. Premier tym razem ogłosił znaczne luzowanie obostrzeń i od połowy lutego otwarte będą instytucje kulturalne. Co więcej, pojawiło się również światełko w tunelu dla właścicieli obiektów sportowych i stoków narciarskich. Wszystko wskazuje na to, że zimowy sezon nie do końca będzie zmarnowany.

PILNE: Luzowanie obostrzeń od 12 lutego!

Jakie zmiany czekają nas od 12 lutego?

Otwarte będą hotele i miejsca noclegowe (50% obłożenia) oraz kina, teatry, filharmonie (50% obłożenia). Otwarte zostają boiska, która znajdują się na świeżym powietrzu oraz stoki narciarskie. Do tego otwarte również będą baseny, jednak aquaparki muszą pozostać zamknięte. Rząd otwiera również korty tenisowe:

Jeszcze raz apelujemy o odpowiedzialność, reżim sanitarny musi być przestrzegany- zaznaczyła Piotr Gliński.

Jest to na pewno dobra wiadomość dla fanów aktywnego spędzania czasu. Przypomnijmy, że rząd powoli luzuje nałożone wcześniej obostrzenia kierując się liczbą zgonów na koronawirusa w Polsce:

Od wielu tygodni obserwujemy swego rodzaju stabilizację zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów jest jednak niepokojąca. COVID-19 zbiera żniwa, które niepokoją. Dlatego dziś możemy mówić tylko o kruchej stabilizacji – powiedział podczas konferencji Mateusz Morawiecki.

PILNE: Luzowanie obostrzeń: Powrót do całkowitej normalności byłby przedwczesny.

Jak również podkreślił szef rządu, dalsze luzowanie obostrzeń będzie zależało od kolejny dwóch tygodni. Premier nie raz również zwrócił uwagę na inne europejskie kraje, które jak do tej pory nie zdecydowały się na tak duże luzowania:

Nie możemy pozwolić sobie na szerokie luzowanie. Widzimy, co dzieje się u naszych sąsiadów, w Unii Europejskiej. Powrót do całkowitej normalności byłby przedwczesny. To, co zaproponujemy, będzie działaniem warunkowym- podkreślił stanowczo Morawiecki.

Zobaczcie również: Ile Polacy wydali na alkohol w ubiegłym roku? Padł rekord w historii badań!

Źródło: PolsatNews.pl.