Dramat podczas chrztu – niemowlak nie żyje. „Woda w płucach”

dramat podczas chrztu

Dramat podczas chrztu – nie żyje niemowlak! Jak podaje portal RMF powołując się na zagraniczne media, w płucach chłopca podczas sekcji zwłok stwierdzono obecność wody. Tragedia rozegrała się w prawosławnym kościele w Rumunii. Mało tego – okazuje się, że to nie pierwszy tego wypadek w ciągu kilku ostatnich lat. Ludzie domagają się zmiany sposobu odprawiania obrzędu. Aktualnie dzieci są tam trzykrotnie zanurzane w wodzie. Już teraz stworzono petycję, która ma wpłynąć na tradycję. Nieoficjalne wieści podają jednak, że rumuński kościół prawosławny nie zamierza nic zmieniać w kontekście odprawiania chrztów.

Dramat podczas chrztu – niemowlak nie żyje. Sekcja zwłok wykazała wodę w jego płucach

Fatalne wieści dobiegają z Rumunii, gdzie podczas obrzędu chrztu świętego w kościele prawosławnym, doszło do tragedii. Jak się okazuje, zmarło tam 6-tygodniowe niemowlę i wszystko wskazuje, że było to skutkiem odprawiania tradycyjnego i symbolicznego zanurzania dziecka w wodzie.

Całe zajścia miało miejsce w poniedziałek w rumuńskiej Suczawie. Jak podają RMF oraz o2.pl – w trakcie ceremonii doszło do zatrzymani akcji serca malucha. Dziecko przewieziono do szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować jego życia. Później sekcja zwłok wykazała, że w płucach 6-tygodniowego niemowlęcia zalegała woda. Miało to być pokłosiem rzeczonego zanurzania w wodzie.

ZOBACZ TAKŻE: LUZOWANIE OBOSTRZEŃ OD 12 LUTEGO – POZNALIŚMY SZCZEGÓŁY PLANÓW RZĄDU! A JEDNAK – JEST KILKA ODWAŻNYCH DECYZJI. CO Z RESTAURACJAMI I SIŁOWNIAMI?

Pojawiła się petycja, mająca za zadanie zmianę odprawiania obrzędu. Nieoficjalnie: kościół nie chce o tym słyszeć

Jak się okazuje, sprawa tak bardzo poruszyła miejscowe społeczeństwo, że w sieci pojawiła się petycja dotycząca zmiany sposobu odprawiania obrzędu. Zwłaszcza, że jak wcześniej podawaliśmy – to nie pierwszy tego typu tragiczny wypadek. W petycji można przeczytać:

Śmierć niemowlęcia spowodowana praktykami kościelnymi to ogromna tragedia. Trzeba wykluczyć ryzyko, by radość chrztu zwyciężyła.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że kościół ani myśli o zmianie trwającej aktualnie praktyki. Przeciwnicy zanurzania całego dziecka uważają natomiast, że wystarczające jest już choćby polanie głowy niemowlaka wodą święconą.

źródło: Twitter, RMF, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.