Mamy srebro! Morderczy turniej Polska wieńczy medalem

mamy srebro

Mamy srebro! Morderczy turniej Polska zwieńczyła srebrnym medalem, co można uznać za spory sukces. Siatkarze w ostatnim meczu Pucharu Świata rozprawili się z Iranem, wygrywając bez straty seta. Teraz czeka ich zasłużony odpoczynek, a cała koncentracja spadnie na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie, które są celem numer jeden od momentu, gdy tylko udało się na nie zakwalifikować.

Mamy srebro! Puchar Świata kończymy na drugim miejscu

Intensywność z jaką grali w ostatnim czasie polscy siatkarze, jest naprawdę godna podziwu. Po Mistrzostwach Europy, które mimo zdobycia brązowego medalu kończyliśmy w mieszanych nastrojach, reprezentacja Polski momentalnie przystąpiła do rywalizacji w Pucharze Świata w siatkówce. Ten dodatkowo rozgrywany był w Japonii, więc poza daleką podróżą, biało-czerwoni musieli także dostosować się do panującego tam czasu. Mimo to w turniej udało się wejść z przytupem. Trwający dwa tygodnie maraton, w którym rozegrać należało aż 11 spotkań, podopieczni Vitala Heynena skończyli z zaledwie dwoma porażkami. Reszta to zwycięstwa w wielkim stylu. Przez wszystkie mecze, Polska wygrała 30 setów, tracąc przy tym zaledwie 9 partii.

ZOBACZ TAKŻE: NIEPEŁNOSPRAWNY UCIEKŁ POLSKIEJ POLICJI NA WÓZKU ELEKTRYCZNYM! WIDEO

W ostatni meczu zdeklasowali Iran

Ostatnim meczem Polaków w tegorocznym Pucharze Świata, było starcie z Iranem. Choć pojedynki z tymże rywalem bardzo często dostarczają wielu emocji – nie tylko tych czysto sportowych – tym razem poszło szybko, gładko i przyjemnie. Polska bez mrugnięcia okiem ograła przeciwników 3:0 i przypieczętowała ogromny sukces, jakim jest kolejny już w tym roku medal na wielkiej imprezie. Pozostaje mieć nadzieję, że tak wysoka dyspozycja biało-czerwonych utrzyma się do zbliżających się wielkimi krokami Igrzysk Olimpijskich. Nie jest bowiem tajemnicą, że cały naród właśnie na siatkarzach opiera ogromne nadzieje na olimpijski krążek – najlepiej złoty.

Puchar Świata ostatecznie wygrali Brazylijczycy, którzy byli nie do pokonania. Największego stracha napędzili im rzecz jasna Polacy, ale nawet oni nie dali rady świetnie dysponowanym Canarinhos. Najniższy stopień podium przypadł Amerykanom, którzy także w bezpośrednim starciu byli lepsi od Polski.

źródło zdjęcia: Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.