Pierwszy obywatel Polski z Omikronem?! „Global Times”: kobieta poleciała z Warszawy do Chin

pierwszy polak z omikronem

Pierwszy obywatel Polski z Omikronem?! „Global Times”: poleciał z Warszawy do Chin! Jak podaje RMF24.pl – w Chinach potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia wariantem Omikron. Gdyby jednak tego było mało, okazało się, że osobą zakażoną jest Polka, która do Tiencin przyleciała z Warszawy. Państwowy dziennik podaje, że to pierwszy przypadek zakażenia nowym wariantem koronawirusa w Chinach kontynentalnych.

Pierwszy obywatel Polski z Omikronem?! „Global Times”: poleciał z Warszawy do Chin

Zaskakujące informacje od rana obiegają nie tylko polskie, ale i światowe media. Jak się okazało, w Chinach kontynentalnych oficjalnie potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym wariantem koronawirusa. Mowa o Omikronie. Gdyby jednak tego było mało, okazuje się, że zakażoną jest Polka. Kobieta miała przylecieć do Tiencin z Warszawy. Wszytko potwierdziły miejscowe służby sanitarne.

W poniedziałkowy wieczór potwierdzono, że zakażenie Omikronem u obcokrajowca wykryto już 9 grudnia. Wszystko wykazały badania genetyczne. W portalu RMF24.pl czytamy, że zakażona Polka nie wykazywała żadnych niepokojących objawów. Nie miała gorączki. „Global Times” podaje, że przypadek zakwalifikowano jako bezobjawowy. RMF24.pl powołując się na państwowy, zagraniczny dziennik podaje jeszcze, że wariantu Omikron nie potwierdzono u żadnego innego pasażera samolotu, którym podróżowała zakażona Polka.

ZOBACZ TAKŻE: NADCHODZĄCE BOŻE NARODZENIE I SYLWESTER – JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI MA BARDZO ZŁE WIEŚCI. O CO DOKŁADNIE CHODZI? WIELE OSÓB POCZUJE OGROMNY ZAWÓD…

Zakażona Omikronem Polka to pierwszy przypadek nowej mutacji w Chinach kontynentalnych

Wieść o pierwszym przypadku nowej mutacji koronawirusa w Chinach, wywołała wielkie poruszenie. O wszystkim szczególnie wiele mówi się w Polsce, gdyż to właśnie Polka okazał się pacjentem „0” z Omikronem w Chinach.

Warto dodać, że jeszcze przed pierwszym przypadkiem Omikronu w Chinach kontynentalnych, kilka zakażeń nową mutacją wykryto w Hongkongu. Ten obszar zalicza się jednak jako specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej.

Chiny robią wszystko, aby nowa mutacja nie rozprzestrzeniła się po całym kraju. RMF24.pl podaje, że władze Tiencinu już teraz podjęły specjalne działania, aby „zdusić” pojawienie się nowego wariantu jeszcze w zarodku.

AKTUALIZACJA: w portalu RMF24.pl czytamy, że:

Dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski ustalił jednak, że kolejny test u Polki dał wynik negatywny.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.