Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. Kobieta miała 57 lat

zacznie się już tej nocy

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. Niestety stało się najgorsze – nie udało się uratować życia 57-letniej kobiety, która zakażona wirusem przebywała w szpitalu w Poznaniu. Portal rmf24.pl podaje, jakoby wcześniej miała ona przewlekłe problemy zdrowotne. Wiadomość o jej śmierci potwierdził wiceprezydent Poznania, Jędrzej Solarski.

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce – to kobieta ze szpitala w Poznaniu

Stało się to, czego wielu się obawiało – z powodu choroby wywołanej koronawirusem, w Polsce zmarła pierwsza osoba. To 57-letnia kobieta, która była hospitalizowana w placówce medycznej w Poznaniu. Ofiara leżała w na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Przykrą informację potwierdził wiceprezydent Poznania, Jędrzej Solarski. Jak podaje rmf24.pl, kobieta już od samego przyjęcia do szpitala była w stanie poważnym, a objawy zapalenia płuc miały niezwykle ciężki przebieg. Dodatkowo, oprócz wystąpienia koronawirusa, pacjentka miała być przewlekle chora. Jej oddech utrzymywano za pomocą respiratora, natomiast sama wprowadzona była w stan śpiączki farmakologicznej.

ZOBACZ TAKŻE: POLACY ZACZYNAJĄ KOMBINOWAĆ – MĘŻCZYZNA KŁAMAŁ, ŻE MA KORONAWIRUSA. W TEN SPOSÓB CHCIAŁ UNIKNĄĆ CZEKANIA W KOLEJCE DO LEKARZA. TERAZ GROŻĄ MU POWAŻNE KONSEKWENCJE

Zakażeni koronawirusem są także mąż i córka zmarłej kobiety

Jak podają krajowe media, inni zakażeni z Poznania to rodzina zmarłej kobiety – jej mąż i córka. W rodzinie jest jeszcze dwójka synów zmarłej, ale u nich nie wykryto koronawirusa.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.