Pedofil gwałcący 6-letnią wnuczkę nie wróci za kraty – decyzją sądu – za dobre sprawowanie

pedofil gwałcący

Pedofil gwałcący 6-letnią wnuczkę nie wróci za kraty – wszystko przez skandaliczną decyzję sądu, który uważa, że mężczyzna zasłużył na to dobrym sprawowaniem. Sąd apelacyjny argumentuje podjęte kroki tym, że Jerzy J. nie ma kolejnych konfliktów z prawem, nie spożywa alkoholu i dokłada się do utrzymania rodziny. Internauci nie kryją oburzenia takim obrotem spraw.

Pedofil gwałcący 6-letnią wnuczkę nie wróci za kraty! To decyzja sądu, a przyczyniło się do niej dobre zachowanie mężczyzny

Takiej decyzji sądu nikt się nie spodziewał. Powraca głośna sprawa sprzed lat, kiedy to Jerzy J. dopuścił się gwałtu na swojej zaledwie 6-letniej wnuczce. Mężczyzna został wtedy skazany na więzienie, które miał opuścić w 2021 roku. Okazało się jednak, że wymiar sprawiedliwości zwolnił go z kary już w 2018 roku. Taką decyzję motywowano dobrym sprawowaniem osadzonego. Tym samym Jerzy J. wrócił do rodzinnego Strzegomia, gdzie – jak podaje portal se.pl – zamieszkał wraz z córką i jej dziećmi. Sprawą dość szybko zainteresował się minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro w asyście prokuratora generalnego. Złożoną kasację rozpatrywał Sąd Najwyższy i wtedy też na jaw wyszedł szereg błędów, za które odpowiadać miały sądy z Wrocławia. Okazało się, że wszystkim ponownie ma zajść się wrocławski Sąd Apelacyjny. Jego decyzja nie wszystkim jednak się spodobała.

ZOBACZ TAKŻE: PODCZAS TEGOROCZNYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH W TOKIO STANĄ MOBILNE MECZETY. TO UKŁON JAPOŃCZYKÓW W STRONĘ WIELOKULTUROWOŚCI – ZOBACZ JAK WYGLĄDAJĄ

Sąd ponownie rozpatrzył sprawę i zdecydował, że pedofil nadal pozostanie na wolności

Wszyscy liczyli na to, że ponowne pochylenie się nad bulwersującym przypadkiem sprawi, że złoczyńca – zgodnie z wcześniejszym wyrokiem – odbędzie za kratami całą karę. Tak się jednak nie stało. Sąd podtrzymał zdanie, że Jerzy J. bardzo dobrze się sprawuje, nie popada w konflikty z prawem i jest trzeźwy. Do tego ma wspomagać rodzinę pieniędzmi ze swojej emerytury.

Sprawę bardzo ochoczo komentują polscy internauci. Poniżej przedstawiamy komentarz, znaleziony w jednym z popularniejszych portali dyskusyjnych – i trudno się z nim nie zgodzić.

Nóż w kieszeni się otwiera. Za dobre sprawowanie to można dziecku ciastko kupić, do kina zabrać, a nie wypuszczać pedofila. Co to za argumentacja, że skazany dobrze się zachowywał. A jaki miał wybór, wiedząc że w perspektywie czeka go izolatka i ewentualne odebranie więziennych przywilejów. Nie dosyć że kary są śmiesznie niskie to jeszcze wypuszczanie przed czasem.

źródło zdjęcia: deon.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.