Mobilne meczety podczas Igrzysk w Tokio – gest dla muzułmanów

mobilne meczety

Mobilne meczety pojawią się podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio! Jest to ukłon organizatorów imprezy w stronę muzułmanów, których podczas najważniejszego na świecie wydarzenia sportowego, może pojawić się bardzo dużo. Oprócz mobilnych meczetów, w wiosce olimpijskiej będzie można znaleźć specjalne sale modlitewne.

Mobilne meczety podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio – ukłon w stronę muzułmanów

Igrzyska olimpijskie w Tokio, które odbędą się już w tym roku, zbliżają się wielkimi krokami. Nie bez kozery impreza ta uznawana jest za najważniejszą na świecie – gromadzi bowiem tysiące najlepszych na naszej planecie sportowców. Ci z kolei charakteryzują się między innymi różnymi wyznaniami i z tego też powodu, organizatorzy postanowili wyciągnąć rękę do niektórych z nich. Z inicjatywą mobilnych meczetów wyszła organizacja Yasu Project. Wszystko ma mieścić się na specjalnych ciężarówkach. Podano także szczegóły dotyczące samych pojazdów.

ZOBACZ TAKŻE: SĄ WYNIKI BADAŃ POLAKÓW, KTÓRZY ZOSTALI EWAKUOWANI Z WUHAN DO WROCŁAWIA! PIERWSZE PRÓBKI NIE POZOSTAWIAJĄ ZŁUDZEŃ, JEDNAK POD KONIEC TYGODNIA NASTĄPI KOLEJNE BADANIE NA OBECNOŚĆ KORONAWIRUSA W ICH ORGANIZMACH

Jak będą wyglądać mobilne meczety na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

Tak jak wspomniano już wcześniej – mobilne meczety będą mieścić się na ciężarówkach. Na nich ustawione będą specjalne sale, które po rozłożeniu osiągną powierzchnię 48 metrów kwadratowych. Ich rozkładanie oraz składanie, ma trwać zaledwie kilka sekund – a przynajmniej tak zapewniają pomysłodawcy projektu. Co więcej, na zewnątrz mają znaleźć się kraniki, które wiernym pozwolą na obmycie rąk przez nabożeństwami. Nie zabraknie również arabskich znaków, którymi wyróżniać się będą rzeczone pojazdy.

W Tokio na czas trwania Igrzysk, mają pojawić się miejsca dla wyznawców różnych religii

Organizatorzy wielkiej imprezy sportowej zapewniają, że pragną stworzyć miejsca dla wyznawców różnych religii. Ma to świadczyć o gościnności Japończyków, ich szacunku do wielokulturowości – natomiast sportowcom ma to stworzyć idealne warunki do sportowej rywalizacji, aby problemy związane z wyznawaniem wiary nie zeszły na pierwszy plan.

źródło zdjęcia: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.