Wrocławskie MPK zapowiedziało nagrody za 10 dni bez wykolejeń

Wrocławskie MPK

Wrocławskie MPK zapowiedziało nagrody za 10 dni bez wykolejeń. Prezes MPK zapewnił swoich pracowników, że 10., 11., 12. i każda kolejna doba bez wykolejenia będzie oznaczała podniesienie funduszu premii o 1%.

We Wrocławiu już od 9 dni nie doszło do wykolejenia tramwaju

Pracownicy komunikacji miejsce mogą liczyć na premie, jednak warunkiem koniecznym jest minimum 10 dni bez wykolejenia się tramwaju. Wrocławskie MPK zapewniło, że 10., 11., 12. i każda kolejna doba bez utrudnień zostanie nagrodzona. 

Informacje te pochodzą od prezesa spółki, który swoim pomysłem pochwalił się na profilu na Facebooku. Krzysztof Balawejder ogłosił, że we Wrocławiu już od 9 dni nie doszło do wykolejenia tramwaju. Napisał: „Ten piękny czas pokazał, że jeśli razem zmaksymalizujemy wysiłki i środki ostrożności, a do tego będziemy mieli odrobinę szczęścia to może nam się udać”.

Warto wspomnieć, że do wykolejeń tramwajów we Wrocławiu dochodzi zdecydowanie za często. Przedstawiciele MPK walkę z tym problemem nazwali „Torywolucją” i zapewnili, że w ciągu najbliższych 3 lat torowiska i sieci trakcyjne mają przejść gruntowną modernizację. 

Czy będzie powyżej 100 wykolejeń tramwajów w 2020 roku?

Problem komunikacji miejskiej we Wrocławiu jest znany niemalże na cały kraju. Z tego powodu, na stronie legalnego bukmachera internetowego eWinner można było obstawić liczbę wykolejeń wrocławskich tramwajów.

eWinner na swojej stronie internetowej umieścił zakład: „MPK Wrocław – liczba wykolejeń tramwajów w 2020 roku”. Grający mogli obstawić „tak” lub „nie”. Ponadto, kurs na tak wynosi 1,90, natomiast na nie – 1,80. Oznacza to, że więcej można zarobić stawiając, że wykolejeń będzie więcej niż 100. Zdarzenie można było obstawiać do końca stycznia.

 

ZOBACZ TAKŻE: LICZBĘ WYKOLEJEŃ TRAMWAJÓW WE WROCŁAWIU OBSTAWISZ U BUKMACHERA

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.