Patowynajem sięgnął zenitu – toaleta i prysznic w kuchni, a wszystko na 12 m kw. Cena zwala z nóg!

Patowynajem we Wrocławiu

Patowynajem to zmora wszystkich najemców. Ceny wciąż idą w górę, razem ze zmniejszającym się metrażem i coraz to gorszymi warunkami. Oferta z Wrocławia przebiła jednak wszystko. Toaleta i prysznic w kuchni to dopiero początek. Do tego mały metraż i cena zwalająca z nóg.

Patowynajem sięgnął zenitu

Nie da się ukryć, że inflacja szaleje, a razem z nią ceny m.in. wynajmu mieszkań. Wysokie koszty wcale nie są równoznaczne z wysokim standardem czy komfortowym metrażem. Idealnym dowodem na coraz to pogarszającą się sytuację rynku mieszkaniowego jest oferta mieszkania we Wrocławiu. Znajduje się ono na Placu Grunwaldzkim, niedaleko Politechniki Wrocławskiej. O ile lokalizacja jest świetna, trudno doszukać się kolejnych pozytywów.

Mieszkanie ma 12 metrów kwadratowych (!) i składa się z jednego pomieszczenia. Tak, z jednego. Tuż obok pralki, zmywarki i kuchenki usytuowano prysznic i… toaletę. Ubikację od kanapy dzieli zaledwie kilka kroków, a po drodze nie napotkamy żadnych drzwi czy ściany działowej. Całość można wynająć już za 1200 zł + koszty prądu miesięcznie.

ZOBACZ TAKŻE: KOBIETA MIAŁA ROMANS Z MAŁPĄ W ZOO – OTRZYMAŁA ZAKAZ WSTĘPU DO OGRODU BOTANICZNEGO

Właściciel mieszkania informuje, że mieszkanie jest świeżo po remoncie i będzie to pierwszy najem.

Całość w nowoczesnym, industrialnym stylu – reklamuje właściciel.

Patryk Spaliński, działacz społeczny i aktywista miejski słusznie zauważył, że według przepisów mieszkanie powinno mieć minimalnie 25 metrów kwadratowych.

Patologia polskiego rynku mieszkaniowego. 1200zl za 12m2 mieszkanie na poddaszu, gdzie możesz wziąć prysznic i gotować jednocześnie. Przepis o minimalnych 25m2 powierzchni mieszkalnej są obchodzone bez żadnego problemu. Trzeba to ukrócić. Natychmiast – czytamy w poście Spalińskiego.

 

źródło: otodom.pl, twitter.com, money.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.