Park rozrywki Disneya w Szanghaju zamknięty – straty nawet na 300 mln dolarów

Park rozrywki Disneya w Szanghaju wydał decyzję, iż w związku z koronawirusem, musieli zamknąć obiekt. Złą wiadomością jest fakt, iż zamknięto to miejsce do odwołania, co również spowoduje zwrot kosztów dla turystów. Okazało się, że mowa nawet o 300 mln dolarów. 

Park rozrywki Disneya zamknięty

Park rozrywki Disneya w Szanghaju nie jest jedynym miejscem, które musiało tymczasowo zawiesić działalność w związku z koronawirusem. Niestety ma to znaczny wpływ na dalszy rozwój wielu przedsiębiorstw, co oczywiście wiąże się z poniesionymi kosztami. Jak informuje portal CNN sytuacja dotknęła w znaczny sposób Disneya. Park rozrywki to jedna z ulubionych atrakcji tego miejsca.

ZOBACZ TAKŻE: DOMY ZA 4 TYS. DOLARÓW – POWSTAJĄ W 24 GODZINY

Disney ostrzegł, że zyski z jego parków w Chinach mogą spaść o 280 milionów dolarów w bieżącym kwartale z powodu przestojów spowodowanych przez koronawirusa i utraty działalności związanej z niedawnymi masowymi protestami w Hongkongu. Należy zwrócić klientom koszty biletów, jak i zarezerwowanych noclegów.

 

Wspomniany park ucierpiał w drugiej połowie 2019 roku z powodu protestów trwających w Chinach. Dodano, że ​​dochód z działalności w parku w Szanghaju może spaść w tym kwartale o około 135 milionów dolarów, jeśli park pozostanie zamknięty przez dwa miesiące. Pomiędzy protestami a wirusem park w Hongkongu mógł stracić około 145 milionów dolarów.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.