„Parawaning” nad Bałtykiem wszedł na nowy poziom. To wymyślili plażowicze! [FOTO]

parawaning nad bałtykiem

„Parawaning” nad Bałtykiem wszedł na nowy poziom. To wymyślili plażowicze! W sieci pojawiły się najnowsze fotografie znad polskiego morza, które już teraz robią wielką furorę. Polscy turyści wpadli na nowy pomysł, który z pewnością nie wszystkim się spodoba. Do czego posunęli się tym razem? W sieci nie brakuje cierpkich słów w kierunku plażowiczów, którzy decydują się na takie zachowania. Zdjęcia i szczegóły znajdziecie poniżej.

„Parawaning” nad Bałtykiem wszedł na nowy poziom. To wymyślili plażowicze [FOTO]

Jednym z głównych symboli wypoczynku nad polskim morzem, bez wątpienia są parawany. Urządzenia te niegdyś służyły do osłaniania się przed wiatrem, który na plaży bywa uciążliwy. Z biegiem czasu ich zastosowanie jednak uległo diametralnej zmianie. Teraz używane są bowiem przede wszystkim do tego, aby wygrodzić dla siebie i rodziny kawałek plaży, w który nikt nie będzie ingerować. Jak łatwo się domyślić, bardzo szybko doczekaliśmy się wielu patologii z tym związanych.

Plażowicze zaczęli zajmować coraz to większe połacie piaszczystych plaż na wyłączność – właśnie za pomocą parawanów. Nawet tego roku sieć obiegło zdjęcie istnej zagrody złożonej z przynajmniej trzech parawanów, która w dodatku zawierała „prywatne” zejście do morza. To jednak nie koniec. Jak czytamy w serwisie Donald, turyści nad Bałtykiem rozpoczęli nową praktykę. Mianowicie, na plażę udają się już z samego rana, gdy ta jeszcze jest pusta. Właśnie wtedy rozbijają swoje obozowiska z parawanów jak najbliżej linii brzegowej, zajmując w ich mniemaniu najlepsze miejsca na plaży. Gdy już rozłożą parawany… wracają do pokojów, aby zjeść śniadanie lub się wyspać. Na plażę wracają dopiero później – ale z gwarancją bardzo dobrego miejsca. Tym też sposobem sieć zalewa fala zdjęć pustych parawanów, rozłożonych od rana na plażach. Przykład tego karykaturalnego widoku można zobaczyć na poniższych fotografiach:

ZOBACZ TAKŻE: Cena paliwa wyraźnie w dół! Ile zapłacimy za litr? Taniej niż w innych krajach

Internauci zgodni – „przesada”

Zdaniem internautów, takie zachowanie to już zdecydowana przesada. Pomysłowość plażowiczów nie zna granic. Pojawia się tylko pytanie – co wymyślą w dalszej kolejności?

źródło: Donald.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.