Panika podczas turbulencji, poparzeni pasażerowie, krzyki [wideo]

Panika podczas turbulencji lotu z Kosowa do Szwajcarii. Do sieci trafiło nagranie jednej z pasażerek samolotu linii ALK. Kilka osób trafiło do szpitala. Wstrząsy trwały 5 minut, jednak były bardzo mocne i mogły spowodować gorsze uszkodzenia. Na wideo można zobaczyć stewardessę, która mocno uderzyła głową w sufit samolotu. 

Silne turbulencje podczas lotu

Lot liniami ALK Prisztina – Bazylea nie należał do spokojnych, a to za sprawą silnych turbulencji. Rozpoczęły się one 30 minut po starcie, jednak nie były zbyt długie. Trwały 5 minut. Ale to wystarczyło, żeby ucierpiało aż 10 osób, które po wylądowaniu zawieziono do szpitala i udzielono pomocy. Obrażenie nie były groźne, ale pomoc służb ratowniczych była konieczna. Mowa o poparzeniach, niewielkich rozcięciach głowy.

Do sieci natomiast wyciekło nagranie z wnętrza samolotu, na którym widać chwile grozy podczas turbulencji. Widać na nim jak stewardessa, przy której stał wózek z napojami, oderwała się od podłogi i mocno uderzyła o sufit. Dodatkowo gorące płyny poparzyły pasażerów siedzących niedaleko.

Panika podczas turbulencji

Dodatkowo, siła turbulencji była tak mocna, że niektórym uczestnikom lotu zerwały się pasy bezpieczeństwa. Na nagraniu oprócz latających kubków i najbardziej poszkodowanej stewardessy, widać modlącą się kobietę, która siedziała obok autorki nagrania. W tle słychać krzyki innych ludzi jak i dzieci. Jak podają portale informacyjne, siła była tak duża, że oprócz pasów bezpieczeństwa wyrwało nawet niektóre fotele. 

Takie sytuacje są nieuniknione. Podczas lotów samolotem, jak i każdym rodzajem transportu, uczestnicy narażeni są na sytuacje niebezpieczne. Starajmy się wtedy nie panikować, chociaż wszystko zależy też od wagi wypadku. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał podczas wyżej wspomnianych turbulencji, skończyło się na drobnych oparzeniach.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.