Otworzyła wyjście awaryjne w samolocie – było jej duszno [WIDEO]

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w chińskich liniach lotniczych Xiamen Airlines. Kobieta otworzyła wyjście awaryjne w samolocie tłumacząc, że jest jej duszno. Lot został opóźniony o godzinę, a kobieta została zatrzymana.

 

Potrzebowała świeżego powietrza

Linia lotnicza Xiamen Airlines na trasie Wuhan Tianhe do miasta Lanzhou musiała opóźnić swój lot o godzinę. Pomimo tego, że załoga samolotu dokładnie poinstruowała pasażerów o zasadach panujących na pokładzie, nie wszyscy się do nich zastosowali. Przyznają, że wytłumaczyli jak działa otwieranie wyjść ewakuacyjnych. Oczywiście jest to jedna z obowiązkowych procedur, które należy spełnić przed wylotem. Nie sądzili, że ktoś wykorzysta tę wiedzę w tak absurdalny sposób.

Na nic zdały się dodatkowe ostrzeżenia obsługi. Mimo wszystko tuż przed odlotem międzynarodowego rejsu MF 8215 kobieta otworzyła wyjście awaryjne. Swoje zachowanie tłumaczyła tym, że w samolocie było duszno i bardzo chciała zaczerpnąć świeżego powietrza. Jeden z pasażerów zdołał nagrać zdarzenie. Filmik trafił do sieci. Dziś nagranie cieszy się ogromną popularnością w Chinach.

ZOBACZ TAKŻE: UKRADLI SAMOCHÓD Z 5-LETNIM DZIECKIEM W ŚRODKU

Co grozi kobiecie?

Po tym jak kobieta otworzyła wyjście awaryjne należało je ponownie zamontować. Załoga po takich incydentach musi wykonać specjalne procedury. W rezultacie opóźnienie trwało aż godzinę. Przez ten czas na miejsce zdążyła przyjechać policja. Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. Dziennik South China Morning Post poinformował, że prawdopodobnie grozi jej za to jedynie grzywna. Otworzenie wyjścia ewakuacyjnego zalicza się jako zakłócenie porządku publicznego. Na zakończenie warto dodać, że niestety nie jest to jedyny przypadek dziwnego i nieodpowiedzialnego zachowania pasażerów. Niegdyś w Chinach popularnością cieszył się przesąd, że wrzucenie monety do silnika samolotu zagwarantuje szczęśliwy lot.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.