Otwarcie fryzjerów i restauracji już w tym tygodniu?

otwarcie fryzjerów i restauracji

Otwarcie fryzjerów i restauracji już w tym tygodniu? Wiele osób żyje nadzieją, że właśnie tak się staje. Co ciekawe, nie jest to niemożliwe. A to dlatego, że właśnie w poniedziałek i wtorek, odbędą się debaty Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jak donosi portal RMF24.pl, na nich będą analizowane statystyki dotyczące nowych zachorowań, zgonów, miejsc gdzie sytuacja jest najpoważniejsza, a także rosnących z dnia na dzień wyzdrowień. Konkretne decyzje powinny pojawić się lada dzień.

Otwarcie fryzjerów i restauracji już w tym tygodniu?

Cały świat niejako zdążył już przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, za którą odpowiada wybuch pandemii koronawirusa. Niegdyś niewiele osób wyobrażało sobie, aby po ulicy poruszać się w specjalnych maskach ochronnych – teraz natomiast jest to już na porządku dziennym. Zdaje się, że życie wraz z nadejściem ciepłych majowych dni, coraz bardziej wraca do normalności. Tym samym społeczeństwo oczekuje luzowania kolejnych obostrzeń, które nałożył na nie rząd. Teraz najwięcej mówi się o otwarciu zakładów fryzjerskich i restauracji. Kiedy to jednak nastąpi? Wiele osób ma nadzieję, że stanie się to już nawet w tym tygodniu. To jednak bardzo optymistyczny scenariusz. Nad całą sprawą w poniedziałek i wtorek pochyli się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Tam zapaść mają konkretne decyzje dotyczącego tego, jak będzie wyglądać życie w nadchodzących tygodniach.

ZOBACZ TAKŻE: TIROWCY NA AUTOSTRADZIE A4 DAJĄ NAUCZKĘ AGRESYWNEMU KIEROWCY Z OSOBÓWKI! W SIECI POJAWIŁO SIĘ NIEZWYKLE INTERESUJĄCE NAGRANIE PRZEDSTAWIAJĄCE CAŁE ZAJŚCIE. ZOBACZ WIDEO!

Otwarte są już galerie handlowe – wszystko odbywa się jednak na specjalnych zasadach

W ubiegłym tygodniu nastąpiło między innymi otwarcie galerii handlowych. Właśnie skutki choćby tej decyzji będzie analizować Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Warto jednak wspomnieć, że galerie nie działają na takich samych zasadach, jak dotychczas. Nie można w nich spożywać jedzenia, punkty gastronomiczne mogą działać jedynie „na wynos”, zamknięte są kina i strefy relaksu oraz rekreacji. Z niektórych źródeł wiadomo także, że nie wszystkie sklepy postanowiły się już otwierać.

Biorąc pod uwagę jak sytuacja wygląda w galeriach, można domyślać się, że ewentualne otwarcie zakładów fryzjerskich i restauracji, także będzie się wiązać z nowymi zasadami i surowymi wytycznymi. Te z pewnością dotyczyć będą reżimu sanitarnego. Szczegóły powinniśmy poznań na dniach.

źródło: RMF24.pl