Otrzymali covidową zapomogę od rządu – kupili Porsche i Lamborghini!

Otrzymali covidową zapomogę

Siedmiu mężczyznom z Teksasu i Illinois w Stanach Zjednoczonych przedstawiono zarzut zdefraudowania aż 16 mln dolarów rządowych pieniędzy przeznaczonych na pomoc przedsiębiorcom z powodu pandemii koronawirusa. Otrzymali oni covidową zapomogę od rządu, a następnie kupili za nią dobra luksusowe, m.in. Porsche i Lamborghini! Oszuści złożyli co najmniej 80 fałszywych wniosków, które rozpatrzono pozytywnie. 

Otrzymali covidową zapomogę od rządu – kupili Porsche i Lamborghini!

Pandemia koronawirusa dla wielu oszustów okazała się idealnym czasem do wyłudzeń, kradzieży czy ciemnych interesów. Media wielokrotnie informowały o kolejnych metodach wyłudzeń. Zobacz: Fałszywe SMS-y z sanepidu – GIS ostrzega!

Tym razem do niepokojących wydarzeń doszło w Stanach Zjednoczonych, gdzie siedmiu mężczyzn oskarżono o zdefraudowanie 16 mln dolarów z funduszy pomocowych dla małych firm, które ucierpiały z powodu zarazy Covid-19. Mężczyźni w ramach federalnego programu złożyli co najmniej 80 fałszywych wniosków, które rozpatrzono pozytywnie. Jak informuje resort sprawiedliwości, w efekcie otrzymali około 16 mln dolarów! Co więcej, nie zostały one wykorzystane na ich rzekome wydatki i koszty związane z firmą. Oszuści za otrzymane pieniądze kupili dobra luksusowe w tym Porsche i Lamborghini. 

ZOBACZ TAKŻE: RZĄD ROZDAŁ ARTYSTOM ARTYSTOP 400 MLN ZŁOTYCH – NAJWIĘCEJ DOSTALI… BRACIA GOLEC!

Mężczyźni otrzymali covidową zapomogę od rządu, ponieważ pisząc wnioski podawali fałszywe dane, takie jak wydatki na wynagrodzenia pracowników czy liczba pracowników. Przedkładali również nieprawdziwe dane bankowe i formularze podatkowe. Zarzuty postawiło mężczyznom ministerstwo sprawiedliwości. Co ciekawe, jeden z nich jest oskarżony o trzy przypadki prania pieniędzy. Luksusowe samochody przejęli już urzędnicy. Teraz najprawdopodobniej trafią na aukcję, co powinno pozwolić odzyskać część zdefraudowanych pieniędzy.

Niektórzy oszuści tworzą najbardziej skomplikowane schematy kradzieży pieniędzy podatników. Wyobraźmy sobie, jak wydajni mogliby być, gdyby swoją kreatywność i wysiłek poświęcili na szlachetną i pożyteczną pracę – skomentował sprawę prokurator z Teksasu Ryan K. Patrick.

źródło: businessinsider.com.pl, auto.dziennik.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.