Oświadczenie Rosji po eksplozji na terenie Polski w Przewodowie

oświadczenie rosji

Oświadczenie Rosji po eksplozji na terenie Polski w Przewodowie. Zdaniem tamtejszego ministerstwa obrony – jak czytamy w RMF24.pl – „doniesienia o rzekomym udziale rosyjskich rakiet w eksplozji w Przewodowie na Lubelszczyźnie są nieprawdziwe i jest to prowokacja mająca na celu dalszą eskalację”. Rosyjski resort obrony wystosował specjalne pismo w tej sprawie. Przypomnijmy – w incydencie we wsi Przewodów zginęły dwie osoby.

Oświadczenie Rosji po eksplozji na terenie Polski w Przewodowie – „prowokacja”

Strona rosyjska wydała oświadczenie po wczorajszym zajściu we wsi Przewodów. Przypomnijmy – doszło tam do eksplozji, w której zginęły dwie osoby. Na miejscu odnaleziono szczątki rakiety lub rakiet. Przewodów leży w na Lubelszczyźnie, bardzo blisko granicy z Ukrainą. Do eksplozji miało dojść o godzinie 15:40. Warto przypomnieć, że to właśnie wczoraj Rosja prowadziła zmasowany ostrzał niemal całego terytorium Ukrainy. Rakiety spadały między innymi na Lwów. Komunikat MSZ w tej sprawie brzmiał następująco:

O godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Teraz do sprawy odniósł się rosyjski resort obrony. W sieci pojawiło się oświadczenie. Rosja utrzymuje stanowisko, że wszystko jest prowokacją. W treści pisma czytamy:

Informacje polskich mediów i urzędników o rzekomym upadku „rosyjskich” pocisków rakietowych w okolicy miejscowości Przewodów to celowa prowokacja mająca na celu eskalację sytuacji. Nie przeprowadzono żadnych ataków na cele w pobliżu ukraińsko-polskiej granicy państwowej rosyjskimi środkami rażenia.

Dodatkowo w RMF24.pl czytamy:

Rosjanie przekonują także, że fragmenty przedstawione na zdjęciach nie mają nic wspólnego z rosyjską bronią.

ZOBACZ TAKŻE: To wydarzy się w środę! Lepiej się na to przygotować, wskazano regiony Polski

„Polska nie będzie wnioskować o uruchomienie art. 4 Traktatu waszyngtońskiego”

Jeszcze wczoraj pojawiały się doniesienia, że Polska może wnioskować o uruchomienie art. 4 NATO. Na Twitterze RMF24.pl pojawiły się jednak najnowsze wieści w tej sprawie:

Polska nie będzie wnioskować na odbywającej się właśnie Radzie Północnoatlantyckiej o uruchomienie artykułu czwartego traktatu waszyngtońskiego, który przewiduje konsultacje sojusznicze.

źródło: Twitter, RMF24.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.