Ostrzeżenie TOPR! W górach panują złe warunki

ostrzeżenie topr

Ostrzeżenie TOPR! W Tatrach panują złe warunki, turystom radzi się, aby zostali w domu. Wszystko przez pogodę z ostatnich dni, gdy na w wysokich górskich partiach szalały porywiste wiatry i spadło dużo deszczu. Miejscami padał i zalegał tam także śnieg. Szlaki są śliskie, błotniste i grząskie. 

Ostrzeżenie TOPR! W Tatrach panują złe warunki, zaleca się aby nie wychodzić na szlaki

Ostatnie dni w Polsce były deszczowe, a miejscami spadł nawet śnieg. Nie inaczej było w górach, gdzie oprócz ulewnych deszczów i opadów śniegu, doszły niższe niż wszędzie temperatury a także niezwykle porywiste wiatry. Te sprawiły, że na niektóre szlaki pospadały drzewa i zablokowały przejścia w Tatrach. Gdyby tego było mało, kolejną przeszkodą jest występująca w Tatrach mgła. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego są zgodni co do tego, że panujące warunki nie sprzyjają górskim wycieczkom.

ZOBACZ TAKŻE: NIETYPOWA WALKA CZECHÓW ZE SMOGIEM! POSTAWILI NA PIWO, ABY MIESZKAŃCY PRAGI NIE PODRÓŻOWALI PO MIEŚCIE SAMOCHODAMI. NIEKTÓRZY MOGĄ LICZYĆ NA DARMOWY TRUNEK

We wtorek w Tatrach wiatr osiągał prędkość nawet 200 km/h

Największe spustoszenie w Tatrach zasiał wiatr. Jego niewyobrażalna prędkość sięgała aż do 200 kilometrów na godzinę. Tak potężna siła położyła wiele drzew. Służby na bieżąco starają się uporządkować szlaki. Warto dodać, że w niektórych miejscach ogłoszono nawet zagrożenie lawinowe. 

Przy okazji turystów przestrzega się przed krótkim dniem. Słońce zachodzi już w okolicach godziny 16:00, a chodzenie po górach po zmroku może wiązać się z dodatkowymi trudnościami.

źródło zdjęcia: twoje-podhale.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.