Ostrzeżenie GIS: masz ten kubek? Lepiej z niego nie pij!

ostrzeżenie gis

Ostrzeżenie GIS: masz ten kubek? Lepiej z niego nie pij! Konkretnie chodzi o bambusowy kubek Bamboo Geo, który nie nadaje się do kontaktu z żywnością. Główny Inspektorat Sanitarny już teraz zdecydował się wycofać go z obrotu.

Ostrzeżenie GIS: masz ten kubek? Lepiej z niego nie pij!

Czy w sprzedaży był niebezpieczny kubek? Wiele na to wskazuje. Wszystko za sprawą Głównej Inspektoratu Sanitarnego, który ze sprzedaży wycofał bambusowy kubek Bamboo Geo. Publiczne ostrzeżenie dotyczy wyrobu, który przeznaczono do kontaktu z żywnością. Okazuje się jednak, że nie jest on do końca bezpieczny.

ZOBACZ TAKŻE: ZA NAMI LOSOWANIE ĆWIERĆFINAŁOWYCH PAR ROZGRYWEK TEGOROCZNEGO PUCHARU POLSKI! SZCZĘŚCIE LEGII, LECHA ORAZ CRACOVII, A TAKŻE JEDEN MECZ NA SZCZYCIE

Bardzo prawdopodobne zagrożenie dla zdrowia konsumentów

Jak podaje oficjalna strona Głównego Inspektoratu Sanitarnego, próbki produktu wykazały, że stwierdzono w nim migrację formaldehydu. Właśnie on może sprawiać, że zdrowie konsumentów znajdzie się w niebezpieczeństwie.

Wycofanie dotyczy kubków BAMBOO GEO, 240 ml, marki AFFEK DESIGN BY MONDEX; symbol – HTBB2547; kod kreskowy – 5902643322547.
Przedsiębiorcy, którzy rozprowadzali feralny kubek – wycofali go ze sprzedaży. Konsumenci o danym fakcie zostali stosownie poinformowani. Co więcej, istnieje możliwość zwrócenia zakupionych przedmiotów. Do tego jednak konieczne jest wypełnienie formularza na podanej stronie internetowej: https://www.mondex.pl/wycofanie.html
Zapewniono dodatkowo, że Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje to, jak w obliczu całej sprawy postępuje przedsiębiorca.
źródło zdjęcia: gis.gov.pl
Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.