Osiedle zniknęło w niecałą minutę! Co wydarzyło się w Chinach? [WIDEO]

osiedle zniknęło

Osiedle zniknęło w niecałą minutę! Jak zwykło się mówić w podobnych sytuacjach – takie rzeczy tylko w Chinach! Co wydarzyło się kilkunastoma blokami w tymże kraju? Sieć obiegło nieprawdopodobne nagranie. Widać na nim 15 wieżowców, których budowy nie udało się dokończyć już od 2013 roku. Władze w końcu powiedziały dość i wzięły sprawy w swoje ręce. Wideo opublikowano w sieci i robi ono tam wielką furorę. Materiał prezentujemy w dalszej części tekstu!

Osiedle zniknęło w niecałą minutę! Co wydarzyło się w Chinach? [WIDEO]

Jak wyburzyć 15 potężnych wieżowców w mniej niż minutę? Sposób na tak efektowną a zarazem efektywną destrukcję znaleźli w Chinach! Na celowniku władz prowincji Yunnan znalazły się nieukończone wieżowce w mieście Kunming. Jak się okazało, w obecnej postaci szpeciły okolicę już od 2013 roku. Budowę rozpoczęto w roku 2011, jednak z powodów kłopotów finansowych, przedsięwzięcie wstrzymano. Później wszystko ratować próbował kolejny deweloper, ale też bezskutecznie.

Dopiero w tym roku podjęto zdecydowane działa i budynki w końcu zburzono. Portal o2.pl zauważa, że wieżowce w obecnej postaci warte były około 600 milionów złotych, czyli równowartość 1 miliarda chińskich juanów. Wideo, na którym widać, jak osiedle runęło w mniej niż minutę, można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: LEWANDOWSKI URZĄDZIŁ IMPREZĘ W WARSZAWIE. WYCIEKŁY KULISY, WIADOMO KTO SIĘ NA NIEJ BAWIŁ. GWIAZDY NIE TYLKO ZE ŚWIATA SPORTU! A JUŻ W CZWARTEK BIAŁO-CZERWONI ZAGRAJĄ MECZ W ELIMINACJACH DO MISTRZOSTW ŚWIATA

Jeden z budynków się nie zawalił – nie wszyscy dostrzegli to za pierwszym razem

Spostrzegawczy internauci zauważyli, że jeden z wyburzanych budynków nie runął. Bardzo dobrze widać to na kompilacji nagrań z wybuchu, którą można obejrzeć poniżej. Jak jednak podają chińskie media, budynek ten ostatecznie udało się przewrócić, jednak konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu.

źródło: o2.pl, YouTube, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.