Orlen wprowadza nowe limity tankowania – ważna informacja dla kierowców!

Stacja Orlen

Ceny paliwa w Polsce nieprzerwanie rosną, a liczne grono kierowców w obawie przed dalszym wzrostem cen czy brakiem benzyny, postanowiło możliwie jak najbardziej zabezpieczyć swoje zapasy. Co za tym idzie, na wielu stacjach paliw zaczęło go brakować. Orlen postanowił więc wprowadzić kolejne limity na tankowanie. Zmiany obowiązują od 8 marca do odwołania. 

Szturm na stacje paliw

Zaledwie kilka dni po rozpoczęciu agresji Rosji na Ukrainę, w Polsce rozpoczął się szturm na stacje paliw. Fala fake newsów i dezinformacji sprawiła, że na stacjach paliw pojawiły się ogromne kolejki kierowców, którzy nie tylko tankowali swoje samochody do pełna, ale również napełniali kanistry, a także inne pojemniki, a nawet cysterny. Liczne stacje sztucznie wywindowały ceny w górę, by wykorzystać panującą sytuację. To z kolei prowadziło nie tylko do dalszych podwyżek cen, ale również braku paliwa.


ZOBACZ TAKŻE: LITR PALIWA W TAKIEJ CENIEJ – ZŁE WIEŚCI DLA KIEROWCÓW

Orlen wprowadza nowe limity tankowania

Ceny paliwa rosną z dnia na dzień. Rynek paliwowy obecnie jest bardzo niestabilny i trudno przewidzieć, do jakiej kwoty wzrośnie litr benzyny. Na ten moment cena za litr oscyluje około 7 zł i niewykluczone, że w najbliższej przyszłości cena ta będzie jeszcze wyższa.

W związku z rosnącymi cenami, kierowcy postanowili zabezpieczyć swoje zapasy. Jak się okazuje, od 8 marca do odwołania będzie to już niemożliwe. Orlen wprowadził limity jednorazowego tankowania, które przedstawiają się następująco:

  • 50 litrów dla tankowania samochodu osobowego,
  • 100 litrów dla tankowania samochodu dostawczego do 3,5 t,
  • 300 litrów dla tankowania maszyn rolniczych, leśniczych, budowlanych itp.,
  • 500 litrów dla tankowania samochodów ciężarowych i autobusów,
  • 60 litrów do zewnętrznych zbiorników. Zakupu mogą dokonać jedynie posiadacze karty uprawniającej do tankowania do zbiorników zewnętrznych.

Warto podkreślić, że limity nie obowiązują służb mundurowych.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

 

źródło: auto-swiat.pl, zdjęcie – Instagram stacji Orlen

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.