Litr paliwa w takiej cenie już niebawem?! Złe wieści dla polskich kierowców

ceny paliw

Litr paliwa w takiej cenie już niebawem?! Złe wieści dla polskich kierowców. Podczas gdy Zachód nakłada wielkie sankcje na Rosję, natomiast Ukraina pogrążona jest w dramatycznej wojnie – coraz gorzej wygląda sytuacja na stacjach paliw w Polsce. Wiele jednak wskazuje na to, że będzie tylko gorzej. O przewidywaniach ekspertów pisze portal o2.pl. Mówią oni, ile za litr paliwa zapłacimy w najbliższej przyszłości.

Litr paliwa w takiej cenie już niebawem?! Złe wieści dla polskich kierowców

Sytuacja na polskich stacjach paliw wygląda coraz gorzej. Choć nie ma już tak wielkich problemów z dostępnością paliw, kłopotem stają się ich ceny. Jak dobrze wiadomo, zaraz po wybuchu wojny, który miał miejsce 24 lutego tego roku, Polacy masowo ruszyli tankować. Do dystrybutorów ustawiły się potężne kolejki, co skutkowało bardzo szybkim wyczerpaniem zapasów paliwa na stacjach. Natomiast teraz, gdy sytuacja jest już poniekąd opanowana – w górę szybują ceny diesla i benzyny. W ciągu tygodnia wzrosły nawet o złotówkę. Gdy jeszcze niedawno litr benzyny „95” kosztował w granicach 5,40 – 5,60 złotych, teraz w zasadzie niemożliwe jest znalezienie stacji, gdzie litr kosztuje mniej niż 6 złotych. A ma być jeszcze gorzej.

Niestety, najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości litr paliwa na stacjach osiągnie takie ceny, jakich jeszcze w Polsce nigdy nie widzieliśmy. Co o wszystkim mówią eksperci i do jakich cen mogą poszybować podwyżki?

ZOBACZ TAKŻE: MARCIN NAJMAN WYGRYWA W 61-LETNIM MIŚKIEM Z NADARZYNA NA GALI MMA-VIP 4! WSZYSTKO PO KONTROWERSYJNEJ DECYZJI SĘDZIEGO. CZY POWINIEN PRZERYWAĆ WALKĘ PO TAKIM CIOSIE EL TESTOSTERONA? [WIDEO]

„W najbliższym czasie nawet ponad 7 złotych za litr”

W portalu o2.pl można przeczytać opinię dr Jakuba Boguckiego, której ten udzielił „Faktowi”. Ekspert rynku paliwowego e-Petrol nie ma wątpliwości, że niebawem na totemach stacji benzynowych pojawią się kwoty dotąd niespotykane. Poniżej cytat jego wypowiedzi, którą przytacza o2.pl:

Coraz głośniej mówi się też o embargu na surowce energetyczne z Rosji. Z tego powodu trzeba będzie myśleć o dywersyfikacji dostaw ropy naftowej, a to będzie kosztować. Spodziewamy się więc, że w najbliższych tygodniach cena benzyny może przekroczyć nawet 7 zł.

źródło: o2.pl, Fakt

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.