Okradziono skarbiec w Dreźnie – trwa pościg za złodziejami

Okradziono skarbiec

Okradziono skarbiec znany jako Gruenes Gewoelbe, czyli Zielone Sklepienie w Dreźnie. Do rabunku doszło w poniedziałkowy poranek około godziny 5:00. Złodzieje zabrali głównie diamenty, których wartość szacuje się na kilkaset milionów euro! Policja wyruszyła na pościg za złodziejami.

Dziennik „Blind” oszacował straty na miliard euro

W poniedziałkowy poranek grupa złodziei okradła Gruenes Gewoelbe – Zielone Sklepienie, czyli skarbiec znajdujący się w Dreźnie. Rabusie najpierw dostali się do skrzynki rozdzielczej w pobliżu muzeum, a następnie spowodowali awarię prądu. W ten sposób wyłączyli wszystkie zabezpieczenia w skarbcu i weszli do środka. Kradli głownie diamenty i kamienie szlachetne. Co ważne – nie zginęły żadne wazy, ani dzieła sztuki. Incydent potwierdził rzecznik drezdeńskiej policji Thomas Geithner, który poinformował: „Możemy potwierdzić włamanie do Gruenes Gewoelbe. Na miejscu jest ekipa śledcza, przestępcy zbiegli.” Trwa pościg za złodziejami.

Straty szacuje się w setkach milionów euro, jednak dziennik „Blind” wyliczył straty na miliard euro. Warto wspomnieć, że Gruenes Gewoelbe jest uznana za największy zbiór klejnotów w całej Europie.

 

ZOBACZ TAKŻE: EKSPERYMENT SPOŁECZNY – NAUKOWCY „ZGUBILI” 17 TYS. PORTFELI

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.