Obraz ze zwierzętami na stołówce w Cambridge obrzydzał wegan. Zdjęto go

obraz ze zwierzętami

Obraz ze zwierzętami na stołówce w Cambridge obrzydzał wegan. Pod wpływem nacisków, prestiżowa uczelnia postanowiła go zdjąć. Malowidło to jest dziełem flamandzkiego artysty, Fransa Snydera i nosi nazwę „Targ Ptactwa”. Weganie oraz wegetarianie z uczelni, prawdopodobnie nie mogli znieść widoku dziczyzny, która znajdowała się nad ich głowami. 

Obraz ze zwierzętami na stołówce w Cambridge obrzydzał wegan – władze uczelni postanowiły go zdjąć

Weganie i wegetarianie po raz kolejny w natarciu! Tym razem zrobiło się o nich głośno po sytuacji, jaka miała miejsce na stołówce w prestiżowej uczelni w Cambridge. Najstarszy uniwersytet w Anglii pod naciskiem środowisk niejedzących mięsa oraz produktów zwierzęcych, zrezygnował z prezentacji klasycznego, XVII-wiecznego obrazu, który wisiał w tamtejszej, wspomnianej już wcześniej stołówce. Wszystko przez to, że stworzony przez Fransa Snydera „Targ Ptactwa” ukazywał zwierzęta, co nie do końca podobało się protestującym. Miał on obrzydzać i zniechęcać do jedzenia.

ZOBACZ TAKŻE: NOWY POMYSŁ PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO! WYSOKOŚĆ MANDATÓW BĘDZIE ZALEŻEĆ OD TEGO ILE ZARABIAMY?

Dla jednych zaszczyt – dla innych obraza

Choć dla wielu studentów, możliwość jedzenia w obecności klasycznego, znanego obrazu mogła okazać się zaszczytem – innych wręcz obrażała. Stąd też pojawiły się protesty. Argumentem przemawiającym za tym, że weganie oraz wegetarianie mogli czuć się urażeni, był fakt, że namalowane na płótnie zwierzęta były martwe. Wśród nich znaleźć można jelenia, dzika czy tytułowe ptaki.

Na temat afery z obrazem, o której zrobiło się głośno, wypowiedziała się rzecznika uczelni. Jej słowa przytoczył portal niezalezna.pl, my natomiast cytujemy je poniżej:

Niektórzy goście nie byli w stanie spożywać posiłków, ponieważ obraz był na ścianie. Ludzie, którzy nie jedzą mięsa uważali to za nieco odpychające. Poprosili o to, aby obraz zdjęto.

Internauci ochoczo włączyli się do komentowania całego zajścia. Według wielu z nich, środowiska unikające produktów zwierzęcych i mięsa nieco przesadzają. Z drugiej strony jednak, pojawiają się też głosy zrozumienia. Osoby takie są zdania, że stołówka to nie miejsce, gdzie powinien znajdować się obraz ukazujący między innymi martwe ptaki.

źródło zdjęcia: telegrapg.co.uk

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.