Ogromna inwazja koników polnych w USA [WIDEO]

ogromna inwazja koników polnych

Ogromna inwazja koników polnych w USA! Szczególnie opanowane przez owady zostało Las Vegas. Naukowcy są zdania, że wielka liczba koników polnych spowodowana jest tym, iż trwający rok jest tam bardzo obfitujący w deszcze. Owady ciągną do światła. Co więcej, ogromny rój widoczny jest nawet na radarach pogodowych. To sytuacja bezprecedensowa. Nagrania pokazujące skalę problemu można zobaczyć poniżej.

Ogromna inwazja koników polnych w USA

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to właśnie z takim problemem muszą mierzyć się mieszkańcu Stanów Zjednoczonych. Konkretnie chodzi o Las Vegas i okoliczne miasta. Potężna chmara koników polnych skutecznie utrudnia życia tamtejszych mieszkańców i przedsiębiorców. W sieci pojawia się coraz więcej nagrań, które pokazują, jak poważny jest problem. Większość patrzy na to bowiem z przymrużeniem oka. Jeden z filmów można zobaczyć poniżej:

Przyczyną ostatnie deszczowe miesiące

Jak podają badacze i miejscowi naukowcy, przyczyną tak wielkiej inwazji koników polnych są deszcze. Ostatnie miesiące w Stanach Zjednoczonych obfitowały w opady. Wpłynęło to na znaczny wzrost liczby koników polnych. Te natomiast opanowały ulice Las Vegas.

Przedsiębiorcy muszą zabezpieczać się przed tym, aby owady nie dostawały się do ich pomieszczeń. Nie jest to jednak łatwe.

Ludzie w stanie Nevada są wszystkim wyraźnie zaniepokojeni. Owady ciągną zwłaszcza do latarni, a widok ogromnej chmary koników polnych przy świetle wprawia w osłupienie. Mieszkańcy zgodnie nazywają mrożące krew w żyłach obrazki Wielką Inwazją Koników Polnych 2019.

ZOBACZ TAKŻE: KONIEC Z WIZAMI DO USA!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.