Wizy do USA dla Polaków będą zniesione. Ambasador potwierdza

wizy do usa

Wizy do USA dla Polaków wkrótce zniesione. Wszystko potwierdza Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Co więcej, sprawa jest rozwojowa. Już we wrześniu wymagania które pozwolą na rezygnację z wiz dla Polaków powinny zostać spełnione. Informacja ta cieszy wielu mieszkańców naszego kraju.

Wizy do USA dla Polaków wkrótce zniesione

Na tą wiadomość czekało wielu Polaków – wizy do USA dla obywateli naszego kraju mają zniknąć na dobre. Mianowicie, przełomowe informacje podaje portal interia.pl, a wszystko potwierdza ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Georgette Mosbacher. Dokumenty i formalne potwierdzenia która mają być kluczem w zniesieniu wiz, powinny być gotowe już we wrześniu tego roku, a więc za niespełna ponad miesiąc czasu.

Cały proces powinien zakończyć się w roku 2020

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Georgette Mosbacher udzieliła wypowiedzi dla tygodnika „Do Rzeczy”, a jej słowa można przeczytać poniżej:

Do końca roku fiskalnego, tj. do września 2019 r., wymagania dotyczące zniesienia wiz będą spełnione i będziemy w stanie nominować Polskę do programu Visa Waiver.

Nie oznacza to jednak, że wizy znikną już w tym roku. Najszybciej stanie się to raczej w 2020 roku. Za wszystko odpowiadają sprawy związane z biurokracją, które w tymże wypadku mogą trwać nawet do pół roku:

Przypominam jednak, że proces wdrożeniowy trwa od trzech do sześciu miesięcy. Dotrzymam zatem mojej obietnicy, ponieważ cała reszta, nawet jeśli zakończy się w 2020 r., będzie tylko biurokratyczną formalnością.

ZOBACZ TAKŻE: ŚMIERĆ W IZBIE WYTRZEŹWIEŃ! MIAŁ 4 PROMILE ALKOHOLU W ORGANIZMIE!

źródło zdjęcia: natemat.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.