Oficjalnie: koniec maseczek, izolacji i kwarantanny. Od kiedy?

koniec noszenia maseczek

Oficjalnie: koniec maseczek, izolacji i kwarantanny! Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i spekulacje medialne. Dziś na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, od kiedy ostatnie z obowiązujących obostrzeń przestaną obowiązywać. Na ten moment czekało wielu Polaków. Co dokładnie się zmieni?

Oficjalnie: koniec maseczek, izolacji i kwarantanny. Wiadomo od kiedy! Adam Niedzielski potwierdził na konferencji prasowej

Od kilku dni w mediach coraz więcej pisało się o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek. Ten temat już od dawna budził spore emocje. Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że maseczki odrzucimy najszybciej w kolejnym miesiącu – czyli w kwietniu. Później jednak wyciekły informacje, że minister zdrowia Adam Niedzielski rekomenduje zniesienie nakazu zasłaniania ust oraz nosa jeszcze przed upływem marca. I w istocie rzeczywiście tak się stało.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Niedzielski potwierdził, że obowiązek noszenia maseczek zniknie 28 marca – jednakże, z pewnym wyjątkiem. Ich zakładanie nadal będzie konieczne w placówkach medycznych, co akurat jest w pełni zrozumiałe.

ZOBACZ TAKŻE: WTEDY ROSJA UŻYJE BRONI JĄDROWEJ?! RZECZNIK KREMLA ZABRAŁ GŁOS W TEJ SPRAWIE I ROZWIAŁ WĄTPLIWOŚCI. SĄ POWODY DO OBAW?

Izolacja domowa, kwarantanna dla współdomowników, kwarantanna graniczna – zniesione

Poza zniesieniem obowiązku zakrywania ust oraz nosa, Adam Niedzielski na konferencji prasowej poinformował o kolejnych bardzo istotnych zmianach dotyczących obostrzeń. Mianowicie, z dniem 28 marca zniknie dodatkowo obowiązek izolacji domowej, kwarantanny dla osób, które mieszkają z zakażonym, oraz obowiązek kwarantanny granicznej – dla osób, które wracają z zagranicy ze wskazanych dotąd regionów świata.

źródło: Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.