Odrodzenie włoskiej motoryzacji? Wygląd nowej Alfy Romeo!

Alfa Romeo we współczesną erę motoryzacji weszła z przytupem kilka lat temu. Właśnie wtedy na rynku ukazały się Giulia oraz Stelvio. Włoska stajnia od pewnego czasu swoją politykę opiera w rzeczy samej na bazie tych dwóch modeli. Jak jednak wyglądałby w pełni sportowy wóz tej marki? Odrodzenie włoskiej motoryzacji?

Bardzo ciekawa wizja

Czy ktoś kiedykolwiek zastanawiał się, jak może wyglądać sportowa Alfa, skrojona pod obecny rynek motoryzacji? W rezultacie swoją wizję na papier przelał Taekang Lee. Jego projekt rzeczywiście przypomina sportowe pojazdy, aktualnie produkowane przez potentatów światowej motoryzacji.

Lee przedstawił propozycję Alfy do użytku codziennego, ale także i wersję nadającą się na tor wyścigowy. Spore emocje budzi zwłaszcza ta druga propozycja. Przekonuje swoimi kształtami – jest zadziorna, muskularna i przede wszystkim wyjątkowo włoska.

Tropem aktualnych trendów

Szkice bezsprzecznie zdają się przypominać nową odsłonę kultowej Toyoty Supry. Wielu widzi tutaj także wiele wspólnego z fantastycznym Nissanem 370Z. Proponowana Alfa bez wątpienia stanęłaby w szeregu także z takimi sportowymi ciasteczkami, jak BMW Z4, Jaguar F-Type czy choćby Infiniti Q60.

Odrodzenie włoskiej motoryzacji?

Poniżej prezentujemy galerię, dzięki której można zobaczyć bardzo ciekawy projekt włoskiego, sportowego pojazdu. Ciekawe tylko, jaka byłaby cena takiej maszyny – o ile produkcja w ogóle kiedykolwiek dojdzie do skutku.

Źródło zdjęć: carbuzz.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.