Odebrała sobie życie, bo tak zagłosowali w ankiecie na Instagramie

instagram ankieta

Do dramatu doszło w Malezji. Nastolatka odebrała sobie życie po stworzeniu ankiety na swoim Instagramie. Do wyboru były dwie opcje – życie i śmierć. Obserwujący zagłosowali na śmierć.

Ankieta: życie lub śmierć

Przerażająca, ale też dająca do myślenia sytuacja miała miejsce w Malezji. 16-letnia dziewczyna, prawdopodobnie borykająca się z problemami psychicznymi, stworzyła ankietę w serwisie Instagram. Platoforma ta bowiem, poza możliwością wrzucania zdjęć i tworzenia swego rodzaju bloga, oferuje też tworzenie tak zwanych „relacji”. To własnie tam można prowadzić ankiety, quizy i tym podobne – a wszystko w ramach podejmowania interakcji z innymi użytkownikami.

Niestety, tym razem ankieta zmroziła krew w żyłach. Podobnie można jednak powiedzieć o wyborach głosujących. Na pytanie – życie czy śmierć, zdecydowana większość wybrała tą drugą opcję. Można tłumaczyć, że nie spodziewali się takich rezultatów, ale jednak – młoda dziewczyna idąc za głosem społeczeństwa, podjęła radykalne kroki i odebrała sobie życie.

Blisko 70% osób nawoływało do śmierci

Zaskakujący jest fakt, jaką skalę miała ankieta i jak głosowali użytkownicy. Oficer miejscowej policji informuje bowiem, że aż 69% głosów nawoływało do odebrania sobie życia. Zdecydowanie inne informacje podaje jednak sam Instagram. Zarządzający działem komunikacji w sprawach portalu w Azji, powiadomił że po 24 godzinach od rozpoczęcia ankiety, aż 88% głosów wskazywało na odpowiedź „życie”. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że bardzo dużo głosów zostało oddanych po dramatycznych wydarzeniach. W momencie rozgrywającego się dramatu, było zupełnie odwrotnie – to druga opcja wiodła zdecydowany prym.

Takim sytuacjom można zapobiegać

Instagram już teraz ma zacząć zdecydowanie bardziej zapobiegać takim zachowaniom. Potrzebuje jednak pomocy użytkowników, którzy poprzez zgłaszanie budzącej podejrzenia aktywności mogą przyczynić się nawet do ratowania ludzkich istnień.

W całą polemikę włączył się też kuzyn ofiary. Publikując zdjęcie z akcji ratunkowej, zadał pytanie, czy wszyscy głosujący są teraz szczęśliwi. Warto podkreślić także, że 16-latka niedługo przed podjęciem radykalnych kroków opublikowała posta na portalu Facebook – wynikało z niego, że jest zmęczona życiem. Już teraz mówi się, że powodem jej młodzieńczej depresji mógł być fakt, że bardzo mało czasu spędzała z ojczymem, który nie poświęcał jej nadto uwagi.

View this post on Instagram

Hey 🤗

A post shared by Davia Emelia (@f.yu.wen) on

źródło zdjęć: Instagram nastolatki

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.