Jak potoczyła się kariera Britney Spears? Sprawdź!

Ta artystka to bezsprzecznie symbol muzyki pop. Ze względu na jej popularność fani nazywają ją nawet księżniczką tego gatunku muzycznego. Poznaj kilka ciekawostek z życia gwiazdy i sprawdź, jak potoczyła się kariera Britney Spears!

Britney Spears – wiek, pochodzenie, debiut

Piosenkarka urodziła się 2 grudnia 1981 roku w McComb. Debiutowała w produkcjach musicalowych i reklamach. Jej pierwszy album Baby One More Time ukazał się w 1998 roku i zyskał niebywałą sławę na całym świecie. Zyskał również miano najlepiej sprzedającej się płyty, nagranej przez niepełnoletniego artystę. O następnym albumie Oops!… I Did It Again również było bardzo głośno. Kolejne płyty tylko utrwaliły jej pozycje na rynku muzycznym.

Osiągnięcia

Britney Spears od początku swojej kariery, która trwa już ponad 20 lat zdobyła około 431 nagród muzycznych. Miedzy innymi: Grammy, Emmy, World Music Awards. Artystka może pochwalić się również swoim nazwiskiem na  Hollywood Walk of Fame. Według Billboardu zakwalifikowana została na 39. miejscu listy 200 najlepszych artystów wszech czasów. Wiele gwiazd wymienia ją jako swoją inspirację.

Problemy osobiste

Początek problemów miał miejsce w 2008 roku, kiedy policja stwierdziła, że Spears podczas opieki nad dziećmi była pod wpływem środków odurzających. Wkrótce sąd zabrał jej prawa rodzicielskie, a ją skierował do szpitala psychiatrycznego w celu rozpoznania. Skutkowało to dozorem kuratorskim, który pełnił prawnik i ojciec gwiazdy. Od 2016 roku jest w związku z Samem Asgharim.

Apel menagera

W związku z problemami osobistymi menager piosenkarki prosi jej fanów, aby dali odpocząć jej od życia publicznego. Ma to również związek z problemami zdrowotnymi jej ojca, który jest w ciężkim stanie po pęknięciu okrężnicy. Gwiazda zdecydowała się skupić na rodzinie, uporządkować swoje myśl i dobrowolnie zgłosiła się do szpitala psychiatrycznego na leczenie.

Niewątpliwie fani artystki trzymają mocno trzymają kciuki za jej powrót do pełnego zdrowia. Na pewno jednak uszanują jej wolę i pozwolą w spokoju dojść do pełni sił. To jak potoczyła się kariera Britney Spears na pewno nie umniejsza jej talentu i poświęcenia dla fanów.