Nie czytasz książek? Oto wskazówki jak zacząć!

Jeśli właśnie zastanawiacie się, jak zacząć więcej czytać, to mamy dla was świetną wiadomość! W tym artykule nie wahając się ani chwili opiszemy ci co masz zrobić jeśli jeszcze nie czytasz lub czytasz zbyt mało książek.

Jak więcej czytać

Chcecie zacząć czytać, ale nie macie czasu. Ciągłe zmęczenie po pracy daje się Wam we znaki. Wieczorem po przeczytaniu zaledwie kilku zdań, zaraz zasypiacie na kanapie z książką w ręku. Myślę, że każdy z nas to zna aż za dobrze. Jak zacząć czytać więcej książek, kiedy brakuje nam już godzin w dobie? Spokojnie, jest na to świetny sposób. Przecież nikt nam nie każe przeczytać od razu na raz całej książki. Metoda małych kroczków świetnie się tu sprawdzi!

Od czego zacząć czytać

Wyznaczmy sobie najpierw jakiś cel. Może to być na przykład przeczytanie książki, która od dawna spogląda na nas błagalnym wzrokiem z półki. Zacznijmy nasze czytanie od jednej strony dziennie. Po tygodniu zwiększajmy dawkę stron, przykładowo do dwóch. Analogicznie, po dwóch tygodniach będziemy czytać trzy strony dziennie. Zanim się nie obejrzymy, po krótkim czasie nie będziemy w stanie oderwać się od książki i na pewno nie skończymy na pięciu stronach.

Jak czytać dużo książek

Niektórzy ludzie wolą czytać tylko jedną książkę na raz. Jednak zapoznawanie się z kilkoma pozycjami, brzmi praktyczniej i lepiej. Przecież niektóre książki świetnie się sprawdzą przy wieczornej herbacie. Inne natomiast umilą nam drogę tramwajem do pracy. W ten sposób w ciągu dnia nie będziemy już sięgać tylko po jedną książkę, ale po dwie lub nawet trzy!

Co czytać?

Przede wszystkim pamiętajmy, że czytanie ma nam przynieść satysfakcję, ma być dla nas czynnością odprężającą. To nie jest kara, którą musimy koniecznie wykonać po pracy każdego dnia. Dlatego też wybierajmy pozycje, które nas interesują. Czytajmy dla własnego rozwoju i przyjemności, w ten sposób na pewno zaczniemy spędzać na czytaniu coraz więcej czasu.

Dzięki filmowi poniżej dowiesz się, dlaczego warto czytać książki! Nie czytasz książek? Zacznij koniecznie!


autor: OS