Oddał dowód osobisty za kebaba. Takie rzeczy tylko w Polsce

dowód osobisty za kebaba

Dowód osobisty za kebaba? Choć wydaje się to nieprawdopodobne, właśnie taka sytuacja miała miejsce w naszym kraju. Na ciekawy przypadek natknęli się funkcjonariusze Straży Granicznej w Warszawie. W ich ręce wpadł 38-letni mężczyzna z Indii. Okazało się, że jest on w posiadaniu polskiego dowodu osobistego na nazwisko innej osoby. Miał go otrzymać w zamian za kebaba.

Dowód osobisty za kebaba? Niecodzienna wymiana w Polsce

Z pewnością wielu słyszało liczne, ciekawe opowieści o niebywałych wymianach. Ludzka pomysłowość nie zna granic. Co istotne, często kartą przetargową w umownych transakcjach bywają dokumenty osobiste. Wielu spotkało się z choćby zostawianiem dokumentów pod zastaw w razie wypożyczenia – czy to gokartów nad morzem, czy choćby gier planszowych w barach. Ale wymiana dowodu za kebaba? Jak się okazuje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać i takiej transakcji. Takowa miała miejsce kilka miesięcy temu w restauracji gdzie serwowano właśnie kebaby. Klient nie miał jak zapłacić za swój posiłek, toteż zdecydował się dać sprzedawcy w zamian swój dowód osobisty. Pochodzący z Indii pracownik przystał na taką propozycję, a teraz może mieć przez to kłopoty.

ZOBACZ TAKŻE: ZAKOPALI PSA ŻYWCEM! TRAFIŁ W RĘCE DOBRYCH LUDZI, JEGO METAMORFOZA ROBI WRAŻENIE

Za przywłaszczenie cudzego dowodu osobistego, obywatel Indii może mieć problemy

W całym zajściu ciekawe jest to, że obywatel Indii sam zgłosił się do placówki warszawskiej Straży Granicznej. Wszystko po to, aby złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. Jak podaje portal rmf24.pl, funkcjonariusze wobec mężczyzny przeprowadzili kontrolę osobistą. Wtedy to na jaw wyszło, że jest on w posiadaniu polskiego dowodu osobistego.

Na pytanie skąd go ma, 38-latek opowiedział ze szczegółami o sytuacji z baru z kebabem. Właśnie tam miał dostać dokument w zamian za ulubione danie wielu Polaków. Dalsze dochodzenie wykazało, że odnaleziony przy obcokrajowcu dokument w Systemie Informacyjnym Schengen pojawia się jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. 

Posiadacz cudzego dowodu osobistego usłyszał zarzut przywłaszczania cudzego dokumentu, który który przedstawia tożsamość innej osoby.

źródło zdjęcia: recenzujem.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.