Obniżka cen paliw na stacjach w Polsce! Najtaniej od prawie roku

nowa sieć stacji benzynowych

Obniżka cen paliw na stacjach benzynowych w Polsce! Jak donoszą eksperckie serwisy, tak tanio nie było tam od niemal roku. RMF24.pl podaje, że olej napędowy jest tańszy aż o 18 groszy w porównaniu z poprzednim tygodniem. Tańsza jest także benzyna oraz autogaz. Z czego wynika obniżka? W jakich województwach jest obecnie najtaniej, a w których najdrożej? Szczegóły poniżej.

Obniżka cen paliw na stacjach w Polsce! Najtaniej od prawie roku

Czy kierowcy w końcu będą mogli odetchnąć z ulgą? Jak donoszą eksperckie serwisy, w końcu miejsce miała dość znacząca obniżka cen paliw. Pisze o tym między innymi RMF24.pl, powołując się na branżową stronę e-petrol.pl. Z informacji tam zawartych wynika, że olej napędowy jest tańszy aż o 18 groszy w porównaniu z poprzednim tygodniem. Aktualnie przeciętna cena oleju napędowego to 6,89 złotych. Analitycy bardzo szybko zauważyli, że średnia cena diesla w Polsce jest w chwili obecnej najniższa od prawie roku – a konkretniej od połowy kwietnia ubiegłego roku.

Olej napędowy jest tańszy o 18 gr niż przed tygodniem i kosztuje przeciętnie 6,89 zł/l.

ZOBACZ TAKŻE: Policjanci nie dowierzali. To przewoził w cinquecento, są zdjęcia i nagrania! Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście, auto się aż uginało…

Dlaczego paliwo nagle stało się tańsze? Eksperci wyjaśniają

Wiele osób zastanawia się, dlaczego paliwo nagle stało się dość wyraźnie tańsze. Eksperci mówią wprost, że jest to efekt obniżek z rynku hurtowego. Na RMF24.pl czytamy:

Eksperci portalu zwrócili uwagę, że w drugiej połowie marca br. na stacje paliw dotarły obniżki z rynku hurtowego. „Jest to szczególnie widoczne w przypadku oleju napędowego, którego średnia ogólnopolska cena po raz pierwszy od połowy kwietnia ubiegłego roku znalazła się poniżej 7 zł”.

Aktualnie średnia cena diesla w Polsce wynosi 6,89. Oznacza to, że od początku roku średnia cena oleju napędowego spadła aż o 80 groszy. Mniejsza jest natomiast obniżka benzyny – kosztuje ona o 3 gr mniej niż przed tygodniem – 6,68 zł/l. LPG jest tańsze o 4 gr i płaci się za jego litr 3,15 zł.

źródło: RMF24.pl, e-petrol.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.