O krok od tragedii na drodze! Zobacz niesamowite nagranie

O krok od tragedii na jednej z rosyjskich dróg! Kierujący zdołał zarejestrować na wideo moment, gdzie mogło dojść do bardzo poważnego wypadku z udziałem rowerzysty. Dzięki wspaniałemu refleksowi kierowcy nic złego się nie stało. Zobacz nagranie!

Nagranie z kamerki samochodowej

W erze kamerek samochodowych, coraz więcej dramatycznych sytuacji może ujrzeć światło dzienne. Jest to o tyle dobre, że nagrania mogą pozytywnie wpłynąć na wyobraźnię kierowców. Dzięki temu powinno zwiększać się bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wszystko przez większą świadomość uczestników ruchu drogowego, nabytą umiejętność przewidywania, a także sprawdzenie jak w momentach kryzysowych zachowują się inni fani czterech kółek.

W sezonie letnim można zobaczyć ogromną liczbę miłośników jednośladów. Rowerzyści oraz motocykliści opanowali drogi. Niedawno pisaliśmy o tragicznych wydarzeniach z udziałem tych drugich, prezentując film z brawurowej jazdy, która cudem nie zakończyła się tragedią. Należy jednak pamiętać także właśnie o rowerzystach. Bardzo często spotyka się sytuacje, gdzie mimo wybudowanej drogi rowerowej, poruszają się oni po głównej ulicy, utrudniając ruch samochodów oraz stwarzając zagrożenie – przede wszystkim dla siebie. 

O krok od tragedii na drodze

Widząc poruszającego się po drodze rowerzystę, zawsze należy zachować szczególną ostrożność. Pokazuje to choćby film, który publikujemy poniżej. Cała sytuacja w zasadzie wygląda niewinnie – tak jest na ogół niemal zawsze. Kierowca samochodu przepisowo poruszał się swoim pasie, jednak przed nim jechał rowerzysta. Zawsze należy brać pod uwagę odstęp, z jakim trzeba wyprzedzać ludzi poruszających się rowerami. Może to bowiem decydować nawet o życiu.

Właśnie tak było tym razem. Gdy pojazd zbliżał się do roweru, kierowca jednośladu upadł w ten sposób, że wylądował wprost pod nadjeżdżającym samochodem. Na szczęście człowiek który zasiadał za kierownica pojazdu, wykazał się czujnością i refleksem. Dzięki temu ominął niezdarnego cyklistę. Miał też dużo szczęścia, że po jego lewej stronie nie było innego pojazdu, który uniemożliwiłby wykonanie całego manewru.

Poniższe wideo powinno być przestrogą i nauką dla kierowców samochodów, lecz także dla rowerzystów. 

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.