Nastolatka przeżyła atak rekina! Ofiara staje w obronie drapieżnika

To miał być zwykły dzień na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Względny spokój zakłócił krwawy atak drapieżnika. Nastolatka na szczęście przeżyła atak rekina, jednak odniosła poważne obrażenia. W porę z pomocą ruszyli inni wypoczywający.

Przeżyła atak rekina

Cała sytuacja miała miejsce w pobliżu Atlantic Beach, na North Carolina Sunday (Ocean Atlantycki). Młoda dziewczyna nie przeczuwała ogromnej tragedii, jaka za chwilę miała ją spotkać. Beztrosko korzystała z uroków malowniczego wybrzeża oceanu. Morska kąpiel zamieniła się jednak w horror – dosłownie i w przenośni. 

W wodzie momentalnie ukazała się płetwa rekina, który bez zastanowienia zaatakował nastolatkę. Drapieżnik ranił nogę, miednicę i ręce dziewczyny. Na szczęście mimo tragicznych wydarzeń, udało się jej wyjść z wody a z pomocą natychmiast ruszyli znajdujący się na plaży turyści. Pierwszej pomocy udzielili znajdujący się w pobliżu akwenu ratownicy, a później dziewczynę do szpitala zabrało pogotowie. Transport odbywał się samolotem, co świadczy o skali i powadze obrażeń, jakie zdało agresywne stworzenie.

atak rekina

17-letnia młoda kobieta właśnie dochodzi do siebie w szpitalu. Placówka jest wdzięczna za bardzo szybką reakcję miejscowych służb oraz wypoczywających na plaży ludzi. Dzięki temu życiu nastolatki nie zagraża niebezpieczeństwo. Co ciekawe, okazuje się że ofiara ataku rekina jest miłośniczą morskich form życia. Jak podaje CNN, dziewczyna dziewczyna pragnie, aby ludzie szanowali rekiny i ich naturalne środowisko. Wypowiedź ta, z uwagi na wydarzenia które się rozegrały, może wydawać się zaskakująca. CNN zauważa także, że przed tygodniem miał miejsce jeszcze jeden podobny wypadek. W jego wyniku śmierć odniósł 65-letni mężczyzna. Rekiny rokrocznie są sprawcami wielu ataków na ludzi.

Ataki rekinów

Jak podają internetowe źródła, znanych jest aż blisko 30 gatunków rekinów atakujących ludzi, a jedna trzecia z nich jest uznawana za wysoce niebezpieczne. Odnotowuje się bowiem zdarzenia, gdy rekiny atakują ludzi bez wyraźnego powodu. Bardzo znany jest przypadek z roku 1916, gdzie w ciągu niespełna dwóch tygodni u wybrzeża New Jersey, drapieżniki te pozbawiły życia cztery osoby, a jedną ciężko raniły.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.