Nowy trener reprezentacji Polski wybrany! To obcokrajowiec

polski zawodnik kończy karierę

Nowy trener reprezentacji Polski wybrany! Po kilku dniach względnej medialnej ciszy w tymże temacie, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Cezary Kulesza – w końcu zdradził konkretne wieści na łamach RMF. W rozmowie z dziennikarzem Marcinem Jędrychem przyznał, że za sterami biało-czerwonej drużyny zasiądzie obcokrajowiec. Co jeszcze wiadomo o następcy Czesława Michniewicza?

Nowy trener reprezentacji Polski wybrany! To obcokrajowiec. Cezary Kulesza w końcu przerwał milczenie

Wszystko wskazuje na to, że lada moment oficjalnie ogłoszone zostanie nazwisko nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej. Po kilku dniach względnej medialnej ciszy, Cezary Kulesza wreszcie przerwał milczenie i zdradził stosunkowo sporo konkretów na łamach internetowego radia RMF24.pl. Jak przyznał sam prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – on sam już wie, kto będzie nowym trenerem i dokonał wyboru.

W rozmowie z dziennikarzem prezes PZPN zdradził, że selekcjonerem będzie fachowiec spoza kraju. Tym samym spełnione mogą zostać oczekiwania kibiców, którzy domagali się zagranicznego szkoleniowca. Ponadto Cezary Kulesza zapewnił, że jednym z głównym kryteriów poszukiwań było to, czy dana osoba ma doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji narodowej. Według zapowiedzi Kuleszy, wybrany przez niego selekcjoner spełnia ten warunek. W RMF24.pl prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej mówił:

[…] skupiliśmy się bardziej na kandydaturach z zagranicy, więc kandydat jest rzeczywiście z zagranicy. […] Najważniejszym kryterium na pewno było to, czy wcześniej prowadził jakąś reprezentację, bo to dosyć istotne. Prowadzenie reprezentacji a drużyny klubowej to są naprawdę różne metody, ale już dzisiaj mogę powiedzieć, że już dzisiaj ten kandydat jest wybrany i czekamy na potwierdzenie z drugiej strony.

ZOBACZ TAKŻE: Nagranie z samolotu – moment uderzenia o ziemię. Pasażer transmitował katastrofę w Nepalu [WIDEO]

Nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji poznamy jeszcze w tym tygodniu?

Choć Cezary Kulesza zdradził naprawdę wiele informacji w kontekście nowego selekcjonera reprezentacji – nadal nie znamy najważniejszego, czyli jego nazwiska. Istnieje jednak szansa, że wszystko wyjaśni się już na dniach. Kulesza w RMF24.pl powiedział bowiem, że trwają starania, aby nazwisko szkoleniowca ujawnić jeszcze w tym tygodniu. W radiu dodał:

Jeśli nie w tym tygodniu, to myślę, że w następnym powinno to nastąpić.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.