Zacznie się już w nocy! Ostrzeżenie dla mieszkańców tych regionów

to ma się wydarzyć już dziś

Zacznie się już w nocy! Prognozy sprzed kilku dni okazały się trafne. Już w najbliższych godzinach będziemy się mogli o tym przekonać. Wystosowano specjalne ostrzeżenia dla mieszkańców niektórych regionów. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, silnym wiatrem oraz intensywnymi opadami deszczu. Najgorzej będzie jednak w przypadku białego puchu, którego miejscami może spaść nawet do 20 centymetrów. Gdzie sytuacja ma wyglądać najpoważniej?

Zacznie się już w nocy! Ostrzeżenie dla mieszkańców tych regionów, znowu będzie biało, ślisko i niebezpiecznie

Osoby, które liczyły na to, że zima już skończona – będą srogo zawiedzione. Wszystko wskazuje na to, że niedawne prognozy były bardzo trafne. Już tej nocy w niektórych regionach kraju spadnie dużo śniegu. Przed wszystkim ostrzega IMGW.

Apogeum opadów śniegu ma występować – jak wcześniej wspominano – w nocy. Najbardziej narażone na duże ilości białego puchu będą województwa dolnośląskie i opolskie – zwłaszcza regiony w pobliżu gór. Kontynuacja opadów ma nastąpić w środę. W serwisie RMF.FM czytamy:

W środę intensywne opady śniegu mogą występować w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę i Kujawy aż po Warmię i Mazury. Białego puchu przybędzie też w województwie opolskim.

Na bardzo trudne warunki muszą przygotować się kierowcy. Znowu będzie ślisko i niebezpiecznie.

ZOBACZ TAKŻE: Nagranie z samolotu – moment uderzenia o ziemię. Pasażer transmitował katastrofę w Nepalu [WIDEO]

Śnieżyce przeniosą się w inne rejony Polski. Uwaga kierowcy – ważny komunikat

W czwartek opady śniegu mają powędrować nad południowo-wschodnią Polskę. RMF podaje, że mogą wystąpić żółte alerty dla poszczególnych województw: lubelskie, małopolskie, podkarpackie. W piątek śnieg zawita na Podlasiu i w województwie świętokrzyskim.

Wcześniej, bo w środę, trzeba niestety spodziewać się oblodzenia. Będzie to groźne nie tylko dla kierowców, ale również dla pieszych. Należy zachować szczególną ostrożność. Według RMF szczególnie ślisko będzie w obszarach województwa: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Gdyby tego było mało, w najbliższych dniach doskwierać będzie nam silny wiatr. W połączeniu ze śniegiem przyniesie on zawieje i zamiecie śnieżne, mogą również pojawić się zaspy.

źródło: IMGW, RMF, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.