Koszmarne wyzwanie na TikToku. 20 ofiar w 18 miesięcy, to głównie dzieci

koszmarne wyzwanie na tiktoku

Koszmarne wyzwanie na TikToku zbiera śmiertelne żniwo. Tym razem jego ofiarą została 12-latka. Wzięcie udziału w wyzwaniu tragicznie skończyło się dla Milagros z Argentyny. Jak podają światowe media – zdaniem rodziny dziewczynka została niejako przymuszona do wzięcia udziału w śmiertelnie niebezpiecznej „zabawie”. Trwa śledztwo, przy okazji którego podano druzgocącą statystykę – przez 18 miesięcy odnotowano przynajmniej 20 ofiar tragicznego wyzwania z TikToka.

Koszmarne wyzwanie na TikToku. 20 ofiar w 18 miesięcy, to głównie dzieci

Niestety, po raz kolejny powraca temat koszmarnego wyzwania z TikToka, które doprowadziło do śmierci wielu osób – zwłaszcza dzieci korzystających z aplikacji. Tym razem w światowych mediach mówi się przede wszystkim o tragicznie zmarłej 12-latce z Argentyny. Mianowicie, Milagros miała wziąć udział w wyzwaniu „blackout challenge”. Wszystko polega na podduszaniu się aż do momentu utraty przytomności. Sprawa jest znana już od dawna, ale jak widać – koszmary challenge nadal zbiera śmiertelne żniwo.

Jak czytamy w o2.pl – 12-latkę odnaleziono 13 stycznia w miasteczku Capitán Bermudez w prowincji Santa Fe w Argentynie. Zdradzono tam również szczegóły. Dziecko miało dwukrotnie bezskutecznie podchodzić do wyzwania. Trzecia próba okazała się tragiczna i nastolatka nie przeżyła.

Bloomberg Businessweek opublikował koszmarne dane. Według nich, w ostatnich 18 miesiącach życie straciło ponad 20 młodych osób – właśnie podczas brania udziału w tego typu wyzwaniach. Pojawiają się informacje, że kilka rodzin zmarłych dzieci pozwało TikToka.

ZOBACZ TAKŻE: Nagranie z samolotu – moment uderzenia o ziemię. Pasażer transmitował katastrofę w Nepalu [WIDEO]

Dziewczynkę zmuszono do wykonania wyzwania? Policja już prowadzi śledztwo

Zdaniem rodziny tragicznie zmarłej 12-latki – dziewczynka była zmuszana do wykonania wyzwania. Miała tego dokonać wbrew sobie. Policja już prowadzi śledztwo w tej sprawie. Ciotka ofiary na łamach mediów mówi wprost:

Wydaje mi się, że ktoś ją do tego zachęcił. Bardzo cierpiała z powodu zastraszania.

Medialne doniesienia mówią nawet o tym, że zachowało się nagranie z fatalnego, nieudanego wyzwania, w którym nastolatka straciła życie. Ostatecznie nie trafiło jednak ono do sieci.

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.