Nowy selekcjoner reprezentacji Polski! Był świetnym zawodnikiem

filar reprezentacji polski

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski już znany! Po nieudanych Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej, które odbywały się na początku tego roku w Polsce, pracę stracił trener biało-czerwonych Patryk Rombel. Od tamtego momentu tymczasowym opiekunem kadry był były wybitny zawodnik, Bartosz Jurecki. Dziś na specjalnej konferencji prasowej Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił nazwisko nowego sternika reprezentacji. Została nim gwiazda drużyny narodowej z lat, kiedy ta odnosiła największe sukcesy na arenie międzynarodowej. Ten wybór może spodobać się kibicom. Szczegóły poniżej.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski! Był świetnym zawodnikiem

A więc nadszedł moment, na który czekali kibice piłki ręcznej w Polsce. W końcu ogłoszono nazwisko nowego selekcjonera, który poprowadzi reprezentację w kolejnych latach. Został nim zasłużony były zawodnik, który przed laty był niekwestionowaną gwiazdą narodowego zespołu – Marcin Lijewski. Trenerskie szlify starszy z braci Lijewskich zbierał w polskiej Superlidze, gdzie jego praca zbierała bardzo dobre recenzje. Teraz przed nim największe wyzwanie w dotychczasowej karierze trenerskiej. W przeszłości Marcin Lijewski zdobywał z kadrą medale Mistrzostw Świata jako zawodnik i pozostaje mieć nadzieje, że podobnie będzie w momencie, gdy pokieruje drużyną z ławki trenerskiej.

Jedną z pierwszych wypowiedzi Marcina Lijewskiego już po oficjalnym ogłoszeniu go jako nowy sternik reprezentacji, przytacza RMF24.pl:

Moje marzenie odnośnie pracy z reprezentacją jeszcze się nie spełniło. Ono się spełni, gdy z drużyną będę odnosił sukcesy. Dopiero otworzyły się kolejne drzwi i dziękuję tym, którzy mi to umożliwili. Zdaję sobie sprawę, że przed nami dużo pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Sportsmenka o reprezentacji Polski w piłce nożnej: „jakiś tragiczny twór, który powinien zostać rozwiązany”

Długi kontrakt aż do 2028 roku – Marcin Lijewski selekcjonerem na lata

Jak już wiadomo, Marcin Lijewski otrzymał kontrakt, który będzie obowiązywać aż do 2028 roku. Jeżeli jednak kadra zakwalifikuje się na Igrzyska Olimpijskie w 2028 roku, kontrakt ten zostanie automatycznie przedłużony.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.