Nowy rekord zakażeń w Polsce! Pękła zaporowa bariera przypadków koronawirusa

ponad 2 tysiące zakażeń

Nowy rekord zakażeń w Polsce! Koronawirus na chwilę uśpił naszą czujność, a teraz ruszył ze zdwojoną siłą. Tylko ostatniej doby przeprowadzono ponad 20 tysięcy testów na koronawirusa. Aż ponad tysiąc próbek dało wynik pozytywny, co jest nowym dobowym rekordem zakażeń w naszym kraju. Mianowicie, stwierdzono aż 1002 nowych przypadków. Dodatkowo, niestety 12 osób zmarło – większość z nich, jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia, cierpiało na choroby współistniejące. Jest też spora liczba uznanych za wyzdrowiałych.

Nowy rekord zakażeń w Polsce! Pękła zaporowa bariera przypadków koronawirusa w ciągu doby

Koronawirus nie odpuszcza – a jak już, to tylko na moment. Dziś w naszym kraju padł dobowy rekord zakażeń. Mianowicie, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aż ponad tysiącu nowych przypadków. Dokładnie mowa o 1002 zachorowaniach.

Gdyby tego było mało, podano informację o kolejnych 12 zgonach. Według Ministerstwa Zdrowia, większość zmarłych cierpiała na choroby współistniejące. Najstarsza ofiara miała 81 lat, natomiast najmłodsza – zaledwie 41 lat.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL W WARSZAWSKIEJ SZKOLE! 14-LATKOM ZEBRAŁO SIĘ NA ŻARTY – DOLALI SWOJEJ NAUCZYCIELCE PŁYNU DEZYNFEKUJĄCEGO DO TERMOSU. TERAZ ICH SPRAWĄ ZAJMUJE SIĘ SĄD RODZINNY

Ponad pół tysiąca osób wyzdrowiałych. W Polsce przebadano już ponad 3 miliony osób

Pozytywne informacje są takie, że pokaźna ilość osób została uznana za wyzdrowiałe. Mowa konkretnie o 549 przypadkach. Ponadto, Ministerstwo Zdrowia za pomocą swojego Twittera przekazało jeszcze kilka interesujących statystyk. Wynika z nich, że od początku epidemii, w naszym kraju przebadano już ponad 3 miliony próbek.

Co ciekawe, tym razem liczba nowych zakażeń dość równomiernie rozłożyła się po wielu województwach. Oznacza to, że mamy do czynienia ze sporą liczbą niewielkich ognisk zakażeń. Tutaj często pojawiają się komentarze, że bywają to imprezy rodzinne.

źródło: Twitter – Ministerstwo Zdrowia

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.