Nowy Mac Pro 2019! Zobacz go! Cena także robi wrażenie

Konferencja WWDC Apple przyniosła wiele ciekawych informacji, jednak najważniejsza zdecydowanie była prezentacja nowego, sztandarowego urządzenia korporacji – nowy Mac Pro 2019! Bardzo dużo emocji budzi jego wygląd. Poza tym urządzenie oferuje kosmiczne osiągi i możliwości. Zobacz jak prezentuje się nowy Mac Pro 2019!

Mac Pro 2019

Nowy wysokowydajny komputer od Apple robi wrażenie. Przede wszystkim projektanci wykazali się odwagą w tworzeniu naprawdę innowacyjnego jak na sprzęt elektroniczny designu. Mac Pro wygląda bowiem jak… tarka do sera! Naprawdę! Co więcej jednak – jego projekt nie przyjął się wcale źle.

Bardzo często tego rodzaju innowacje nie są mile widziane. Tym razem jednak nie widać zbyt wielkiego oburzenia potencjalnych użytkowników. Dlaczego tak jest? Może po prostu Apple pozwala się na więcej? Co ciekawe, oryginalny wygląd przypominający tarkę do sera zauważa sama firma, co pokazuje, że nie jest to przypadkowe skojarzenie a w pełni zaplanowane działanie.

Mac Pro 2019 osiągi

Oczywiste jest, że nowy Mac powinien być potworem wśród współczesnych komputerów. Poza tym Apple przyzwyczaiło, że na rynek wypuszcza produkty z najwyższego światowego pułapu. Nie inaczej jest także tym razem. Sercem Mac Pro jest procesor Intel Xeon mogący pochwalić się 28 rdzeniami oraz 300 W mocy. Na uwagę zasługuje tez specjalne, innowacyjne układy chłodzenia – nieodzowne w tym wypadku.

W prezentowanym przez amerykański koncern produkcie znajdzie się jeszcze gniazdo minijack 3,5 mm, dwa gniazda USB-C, USB-A oraz Thunderbolt 3. 12 slotów DIMM natomiast pozwala na rozszerzenie pamięci do półtora terabajta. Całość dopełnia zjawiskowy, wielki Pro Display XDR o rozdzielczości 6K! Do nowego Mac Pro użytkownik może zmieścić 4 karty graficzne. Oprócz tego jest oddzielna, służąca jedynie do edycji wideo.

Mac Pro 2019 cena

Jeśli chodzi o cenę – tutaj niestety obyło się bez niespodzianek. Nowy, świetny sprzęt, będzie bardzo drogi. W cenie otrzymamy naprawdę świetne, robiące wrażenie wizualne ale i funkcjonalne narzędzie – jednakże wielu zwyczajnie początkowo nie będzie na nie stać. Zapowiadana cena to niemal 6 tysięcy dolarów, a więc w przeliczeniu na polską walutę, będzie oscylować w okolicach 20 tysięcy złotych.

źródło zdjęć: digitaltrends.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.