Nowy gigantyczny pomnik Jezusa – jest wyższy od tego z Rio i ze Świebodzina! [WIDEO]

nowy gigantyczny pomnik

Nowy gigantyczny pomnik Jezusa Chrystusa powstał w Brazylii. Choć potężna figura jest jeszcze wykańczana, już teraz wiadomo, że swoją wielkością przebija najsłynniejszy pomnik Jezusa z Rio de Janeiro, oraz największy pomnij Jezusa Chrystusa w Europie – czyli ten, którym może pochwalić się Świebodzin. Wiadomo jakimi rozmiarami może pochwalić się budowla z miasta Encantado w Brazylii. Jak wygląda pomnik autorstwa architektów Genesio Gomesa Moury oraz jego syna Markusa Moury? Wszystko zobaczycie w dalszej części tekstu.

Nowy gigantyczny pomnik Jezusa – jest wyższy od tego z Rio de Janeiro i ze Świebodzina! Jaka jest jego wysokość? [WIDEO]

Świebodzin oraz Rio de Janeiro mają bardzo poważną konkurencję. Chodzi rzecz jasna o olbrzymie pomniki Jezusa, bo głównie to łączy wymienione wyżej miasta. Jak się jednak okazuje, zarówno jedno jak i drugie musi uznać wyższość budowli z miasta Encantado w Brazylii. Mianowicie, powstający tam potężny pomnik Chrystusa Opiekuna jest już teraz wyższy o 5,5 metra niż najpopularniejsza figura z Rio de Janeiro. Tym samym stan Rio Grande do Sul stał się posiadaczem największej w Brazylii figury Chrystusa, która mierzy – bagatela – 43,5 metra. Dla porównania, nasz polski odpowiednik ze Świebodzina ma 36 metrów. Został on wzniesiony w 2010 roku, ale portal Donald.pl przypomina, że 3 metry liczy sama korona Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Sama figura ma 33 metry. Pokazuje to potęgę najnowszego pomnika, który już teraz dumnie spogląda na brazylijskie miasto Encantado.

Poniżej można zobaczyć, jak prezentuje się nowa, najwyższa figura Jezusa Chrystusa. Trzeba przyznać, że robi ona ogromne wrażenie:

ZOBACZ TAKŻE: NAGRANIE PRZEZNACZONE JEDYNIE DLA OSÓB O MOCNYCH NERWACH! TO WYCIĄGNĘLI Z NOSA MALUTKIEGO KOTA [WIDEO]

Całość inwestycji ma być gotowa do końca 2023 roku

Jak czytamy w portalu Donald.pl, autorami imponującej figury jest dwójka architektów: Genesio Gomes Moura oraz jego syn Markus Moura. Do końca roku 2023 całość ma zostać sfinalizowana. Oprócz samego pomnika, u jego podnóża znajdą się sklepy oraz restauracja.

źródło: Donald.pl, YouTube, Twitter; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.