Odwet Rosji za oblanie ambasadora czerwoną farbą w Warszawie! Ostrzeżenie dla Polski [WIDEO]

odwet za oblanie ambasadora

Odwet Rosji za oblanie ambasadora czerwoną farbą w Warszawie! Nie trzeba było długo czekać, aby głośne wydarzenia z Warszawy odbiły się na polskich dyplomatach w Rosji. Choć zdarzenia, które miały miejsce pod budynkiem polskiej ambasady w Moskwie raczej nie były efektem działania władz Kremla – już teraz Warszawa wezwana została do przeprosin za niedawny incydent. Dalsze kroki Rosja uzależnia od tego, jakich ruchów dokona Polska. Poniżej można zobaczyć nagranie, w którym polska ambasada w Moskwie zostaje oblana czerwoną farbą.

Odwet Rosji za oblanie ambasadora czerwoną farbą w Warszawie! [WIDEO]

Rosja dokonała symbolicznego odwetu za niedawne wydarzenia związane z rosyjskim ambasadorem w Warszawie. Przypomnijmy – 9 maja, czyli w dniu kiedy w Rosji obchodzi się tak zwany „Dzień Zwycięstwa”, ambasador Rosji w Warszawie został oblany czerwoną farbą. Wszystko miało miejsce przed Cmentarzem Żołnierzy Radzieckich w stolicy naszego kraju. Siergiej Andriejew pojawił się tam, aby złożyć kwiaty z okazji rosyjskiego święta, podczas którego upamiętnia się zwycięstwo ZSRR nad Niemcami. Wtedy też doszło do incydentu, który można zobaczyć poniżej:

Jak się okazało, na symetryczne działania w stosunku do polskiej ambasady w Rosji, nie trzeba było długo czekać. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak polską ambasadę w Moskwie także oblano czerwoną farbą. Materiał można zobaczyć tutaj:

ZOBACZ TAKŻE: NOWY GIGANTYCZNY POMNIK JEZUSA CHRYSTUSA. WIĘKSZY NIŻ TEN W RIO DE JANEIRO I W ŚWIEBODZINIE [WIDEO]

Rosja domaga się przeprosin. Ostrzega: „Dalsze decyzje zależą od Warszawy”

Okazuje się, że Rosja nie zamierza zapomnieć o głośnym incydencie. Tamtejsze MSZ wezwało do siebie polskiego ambasadora i wydało oświadczenie. Wynika z niego, że Polska ma przeprosić Rosję za niedawne wydarzenia w Warszawie i „rażący atak na ambasadora”. Słowa komunikatu strony rosyjskiej przytacza RP.pl:

Doszło do rażącego naruszenia Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych. Polska nie wypełniła jednego z głównych zobowiązań z tego wynikających – nie zapewniła bezpieczeństwa rosyjskim dyplomatom.

Dodano także:

Ambasadorowi Krajewskiemu powiedziano, że strona rosyjska oczekuje oficjalnych przeprosin od kierownictwa RP […] Decyzja o dalszych krokach zapadnie w zależności od reakcji Warszawy na nasze żądania.

źródło: o2.pl, Twitter, rp.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.