Nowe obostrzenie weszło w życie – pominięto je podczas konferencji

nowe obostrzenie weszło w życie

Nowe obostrzenie weszło w życie! Pewne zastanowienie budzi jednak fakt, że nie wspomniano o nim na konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Wtedy też ogłaszano przecież wszystkie inne restrykcje, które wchodzą w życie z dniem dzisiejszym. O tym jednym aspekcie postanowiono jednak nie wspominać. Tymczasem obostrzenie znalazło się w najnowszym rozporządzeniu. O co dokładnie chodzi? Czy będzie ono bardzo odczuwalne dla zwykłych obywateli?

Nowe obostrzenie weszło w życie – pominięto je podczas niedawnej konferencji, na której ogłaszano kolejne restrykcje obowiązujące w Polsce od soboty

Od dziś w Polsce obowiązują nowe, ogłoszone w mijającym tygodniu obostrzenia. Rząd zdecydował się na bardzo surowe kroki, gdyż epidemia w naszym kraju stale narasta. Codzienne liczby nowych dobowych zakażeń plasują się na zatrważająco wysokim poziomie. Dwa dni z rzędu znacznie przekroczono granicę do tej pory nieosiągalną – mowa o 30 tysiącach nowych przypadków w ciągu doby.

Wobec tego zdecydowano między innymi na ograniczenie ilości osób w sklepach, kościołach, zamknięto sklepy budowlane i meblarskie. Do tego dochodzi choćby zamknięcie obiektów sportowych a także salonów kosmetycznych i salonów fryzjerskich. To jednak nie koniec. Jak podaje portal o2.pl, rząd wprowadził jeszcze jeden zakaz, o którym nie było mowy podczas konferencji prasowej ministra zdrowia i premiera. Znalazł się on jednak w najnowszym rozporządzeniu dotyczącym koronawirusowych obostrzeń. Chodzi o zakaz udziału w zgromadzeniach. Co oznacza to w praktyce?

ZOBACZ TAKŻE: NIEZNANA CHOROBA ATAKUJE – SĄ JUŻ PIERWSZE OFIARY. W SIECI POJAWIŁY SIĘ WYMOWNE ZDJĘCIA, LEKARZE DO TEJ PORY BEZRADNI

Zakaz udziału w zgromadzeniach – o tym nie mówiono na konferencji ministra i premiera dotyczącej obostrzeń. Co oznacza to w praktyce?

Portal o2.pl zwrócił uwagę na fakt, że w nowym rozporządzeniu znalazła się wzmianka o nowym obostrzeniu, którego nie wymieniono podczas niedawnej konferencji dotyczącej wprowadzenia surowszych restrykcji. Mowa o zakazie udziału w zgromadzeniach. Chodzi o zgromadzenia w liczbie powyżej pięciu osób. Przepis ten obowiązuje rzecz jasna od soboty 27 marca.

Oprócz zakazu udziału w zgromadzeniach, zakazano także ich organizacji. Niezależnie od ich rodzaju. Portal o2.pl zwraca uwagę że wcześniej zakaz mówił jedynie o właśnie o organizacji zgromadzeń. Onet z kolei podaje, że od teraz, „każda osoba, która weźmie udział z zgromadzeniu, nawet spontanicznym, może zostać ukarana„.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.